Facebook.com/szymurakarol
Facebook.com/szymurakarol

Rada powstała z inicjatywy wicepremiera i przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego, jako odpowiedź na postulaty środowisk młodzieżowych. Jest to pierwszy w historii Polski organ dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi. W drugiej kadencji rady zasiądzie rybnicki radny Karol Szymura.

- Cieszę się, że zostałem powołany do drugiej kadencji rady. Jako radny miasta Rybnika mogę jednocześnie dzielić się wiedzą samorządową z innymi członkami. W trakcie pierwszych dwóch lat udało się zrobić naprawdę wiele rzeczy jak np. Akcja Wspieraj Seniora w trakcie pandemii, czy konsultacje RP dla Młodego Pokolenia. Miałem możliwość być w radzie ekspertem ds. Klimatu, Energii i Środowiska. Przed nami kolejne dwa lata pracy w post pandemicznej rzeczywistości, co niesie za sobą nowe wyzwania w postaci problemów moich rówieśników! - mówi nam Karol Szymura.

Rada będzie zajmowała się wyrażaniem opinii o projektach aktów prawnych oraz programach rządowych w zakresie dotyczącym młodego pokolenia. Jej zadaniem jest także inicjowanie i wspieranie działań na rzecz zwiększania poziomu partycypacji obywatelskiej młodych ludzi w Polsce.

 

info: gov.pl 

Komentarze

  • Opa 03 listopada 2021 20:47Będzie zasiadać. Brzmi dumnie :-0
  • Wyborca 18 października 2021 20:17Brawo panie Karolu - takich radnych potrzebuje Rybnik!

Dodaj komentarz