KMP Rybnik Narkotester potwierdził, że 19-letni kierowca był pod wpływem narkotyków
KMP Rybnik Narkotester potwierdził, że 19-letni kierowca był pod wpływem narkotyków

Tuż przed północą 19 października, na ulicy Raciborskiej, policjanci drogówki zauważyli kierującego fordem mondeo, który przekroczył szybkość w obszarze zabudowanym o 44 km na godz. 

- W związku z tym stróże prawa dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 20-latek. Mundurowi zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości, sprawdzili go narkotesterem – informuje aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa komendy w Rybniku.

Jak dodaje, urządzenie wykryło możliwą zawartość amfetaminy oraz cannabisu w ślinie mężczyzny, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Mężczyzna przyznał mundurowym, że zanim wsiadł za kierownicę samochodu zażywał amfetaminę oraz marihuanę. 

- W efekcie mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie nacieszył się długo prawem jazdy, które uzyskał na początku sierpnia tego roku. Ponadto został ukarany mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości i przewożenie pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy – podkreśla rzeczniczka. 

Jego samochód osobowy został odholowany na parking strzeżony. 
 

Komentarze

Dodaj komentarz