KMP Rybnik Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami, mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny auta
KMP Rybnik Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami, mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny auta

Policjanci na ulicy Gliwickiej zauważyli kierowcę forda, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 18 km na godz. Mundurowi nakazali zatrzymać się kierowcy osobówki. Mężczyzna jednak przyspieszył i zaczął uciekać. 

- Mundurowi ruszyli w pościg w kierunku Knurowa. Na wysokości posesji 199 kierujący zjechał na przydrożny parking. Okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych - informuje aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa komendy w Rybniku.

Policjanci zwrócili też uwagę na dziwne zachowanie kierowcy, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości, użyli również narkotestera. 

- Urządzenie wykryło możliwą zawartość amfetaminy i metaamfetaminy oraz cannabis w ślinie mężczyzny, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Ponadto mieszkaniec Rybnika miał schowane w podłokietniku substancje odurzające – dodaje rzeczniczka. 

Rybniczanin podróżował wraz z 16-letnią pasażerką, która również miała w torebce substancje zabronione. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami, mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny auta. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.
 

Komentarze

Dodaj komentarz