Materiały prasowe Miliony z Polskiego Ładu dla miast i gmin wiejskich powiatu wodzisławskiego
Materiały prasowe Miliony z Polskiego Ładu dla miast i gmin wiejskich powiatu wodzisławskiego

Ponad 94 mln zł trafi w formie bezzwrotnych dotacji do wszystkich samorządów powiatu wodzisławskiego. Środki finansowe pochodzą z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD, Program Inwestycji Strategicznych, który jest sztandarowym projektem PiS. Większości pieniędzy gminy przeznaczyły na inwestycje drogowe, ale na liście dofinansowanych priorytetów znalazły się także projekty związane z terenami inwestycyjnymi, siecią kanalizacyjna, rewitalizacją czy oświatą. Tak więc samorządy postawiły na strategicznie ważne inwestycje, które nie tylko zwiększają szanse gospodarcze i ekonomiczne gmin, ale także poprawią bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

- To chyba pierwszy raz, kiedy w powiecie wszystkie, a nie jedynie wybrane gminy otrzymują wielomilionowe dotacje od rządu. To nie jest jedyny walor Polskiego Ładu. Do tej pory samorządy musiały cierpliwie czekać, aż Warszawa ogłosi konkurs na dofinansowanie zadań z zakresu np. drogownictwa czy infrastruktury. Konkurs trzeba było jeszcze wygrać, bo chętnych zawsze było więcej niż pieniędzy. Teraz program Polski Ład gwarantuje milionowe dotacje a lokalne społeczności same decydują na co chcą je wydać. Tak więc program jest realną odpowiedzią Prawa i Sprawiedliwości na najpilniejsze potrzeby Polaków i ich małych ojczyzn – powiedział Grzegorz Matusiak, poseł PiS.

Tutejszy parlamentarzysta wysoko ocenił też współpracę i zaangażowanie lokalnych władz w realizacje rządowego Programu Inwestycji Strategicznych PiS, dzięki której udało się pozyskać rekordową kwotę 94 mln zł.

- Pracownicy urzędów gmin Powiatu Wodzisławskiego, oraz władze tych miejscowości, doskonale wywiązali się z powierzonego im zadania. Dokumentacja dotycząca wnioskowanych projektów została profesjonalnie i terminowo przygotowana, a nie było to łatwe zadanie. Już w trakcie formułowania Polskiego Ładu mogłem liczyć na wsparcie radnych powiatowych Izabeli Tomiczek, Danuty Maćkowskiej i Mirosława Andreczko – podkreślił Grzegorz Matusiak.

Poniżej prezentujemy listę projektów które otrzymały dotacje z programu Polski Ład:

Gmina Godów 
2 mln 850 tys. zł na budowę drogi do terenów inwestycyjnych w Gołkowicach,
5 mln 500 tys. zł na budowę przedszkola jako wsparcie polskiej rodziny,

Gmina Gorzyce 
5 mln 700 tys. zł na rozbudowę ul. 27 Marca w Turzy Śl.,

Gmina Lubomia
5 mln 225 tys. zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w sołectwach Lubomia i Grabówka - sektor II,

Gmina Marklowice
4 mln 275 tys. zł na przebudowę ul. Jabłoniowej

Gmina Mszana 
4 mln 702,5 tys. zł na remont ciągu dróg gminnych w sołectwie Mszana,

Miasto Pszów 
6 mln 175 tys. zł na modernizację ul. Jagienki i Juranda

Miasto Radlin 
9 mln zł na realizację przedsięwzięcia "Dobry klimat dla Radlina" - kompleksowa rewitalizacja przestrzeni miejskich, etap I

Miasto Rydułtowy
8 mln 781,3 tys. zł na budowę drogi łączącej ul. Raciborską z ul. Gajową wraz z modernizacją ul. Gajowej
15 mln zł na budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych na terenie miasta

Miasto Wodzisław Śląski
12 mln 700 tys. zł na zagospodarowanie terenu ośrodka rekreacyjnego "Balaton",

Powiat wodzisławski (starostwo)
14 mln 60 tys. zł na przebudowę ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni.


 

Komentarze

Dodaj komentarz