Zdjęcie poglądowe / Policja.pl
Zdjęcie poglądowe / Policja.pl

Do zdarzenia doszło 29 października, po godzinie 10.00. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący renault trafikiem, 50-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył hyundaia. 

- Ten z kolei siłą uderzenia zderzył się z jadącym przed nim renault masterem, a następnie dostawczy renault uderzył w tył skody – informuje asp. sztab. Kamila Siedlarz, oficer prasowa komendy w Żorach.

Poważnych obrażeń ciała doznał 50-letni kierowca renault i 60-latek jadący hyundaiem. Obaj zostali przetransportowani do szpitala. 63-latkowi z Rawicza kierującemu drugim renault oraz 30-letniej Czeszce jadącej skodą na szczęście nic się nie stało. 

- Niestety obrażenia jakich doznał 60-letni jastrzębianin były na tyle poważne, że mężczyzna pomimo udzielonej pomoc zmarł – podkreśla rzeczniczka.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi.
 

Komentarze

  • Inz 02 listopada 2021 14:32Oczywiscie w powyzszym piscie mowa o Gierkowce ,nie o autostradzie A1,gdzie przejsc dla pieszych na szczescie nie ma ale Kto wie co jeszcze PIS avsurdalnego uchwali w KD ,moze prawo do poruszania sie tan chulajnogami?
  • Inz 02 listopada 2021 14:25PiS zainicjował zmianę przepisów Kodeksu Drogowego przez pierwszeństwo pieszych zbliżających się do przejścia które w same w sobie stanowią rodzaj zbrodni. W celu przeciwdziałania skutkom tej zmiany przed wieloma przejsciami pieszych ustawiaciono ograniczenie zmniejszające prędkość. Tak jest tez na tej drodze . Tyle tylko że za tych znakach ograniczających ,zazwyczaj do 70 km/h przed przejściami ,za tymi przejściami brakło już na sfinansowanie odwołań ograniczenia. Sytuacje są masowe. Przejścia same w sobie nie jak skrzyżowania ograniczeń nie odwołują. Efekt jest taki że zgodnie z prawem przez kolne kilometry ograniczenie obowiązuje ale każdy ma to w duszy i gna z prędkością na jaka drogę wybudowano i przexnaczono wg KD. No i w tej sytuacji rozumiem ,podniesiemy cennik mandatów i sfinansujemy kolejne np; 1000+ dla kolejnych.Jeden wiec tam pjedzie wolniej ,kolejny moze za nim szybciej ,pieszy i zbrodnia ustawodawcza gotowa. Tyle że aby kogoś karać trzeba samemu być w porządku! Poniewaz znowu uslyszymy iz przyczyna wypadku bylo ze pociag nie ustapil pierwszestwa rowerzyscie.Taki kraj ,taki absurd.

Dodaj komentarz