Policja Jeśli masz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt. zgłoś to na:  pg@wodzislaw.ka.policja.gov.pl.
Policja Jeśli masz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt. zgłoś to na: pg@wodzislaw.ka.policja.gov.pl.

W dniu 27 listopada bieżącego roku wodzisławska komenda została powiadomiona, iż na ulicy Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim kobieta podczas spaceru ma maltretować psa. Zgłaszająca zwróciła kobiecie uwagę, jednak została zlekceważona. Postanowiła więc powiadomić policję i udała się za kobietą z psem, przekazując dyspozytorowi na bieżąco jej lokalizację. Funkcjonariusze, którzy zostali wysłani na miejsce wylegitymowali właścicielkę psa. Nie potwierdzili, aby zwierzę posiadało widoczne obrażenia. Jednak w tej sprawie zostało wszczęte policyjne dochodzenie. Jeśli potwierdzi się, iż właścicielka znęcała się nad swoim psem, usłyszy zarzut i trafi przed sąd. Może jej wtedy grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.

Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem!

W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim funkcjonuje tak zwana Zielona Strefa. Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowanie do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z wodzisławską policją za pośrednictwem poczty e-mail: pg@wodzislaw.ka.policja.gov.pl.

Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem którego istnieje możliwość wskazania obszaru zagrożeń. Katalog zgłoszeń jest rozbudowany, dlatego zachęcamy, by skorzystać również z takiej formy przekazywania nam swoich podejrzeń o zabronionych czynach popełnianych przeciwko zwierzętom i środowisku.

Nie reagujesz-akceptujesz!

https://wodzislaw-slaski.policja.gov.pl/

Komentarze

Dodaj komentarz