Rybnickie szpadzistki od lat odnoszą sukcesy w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka to wielokrotne medalistki mistrzostw Polski kadetek i juniorek oraz imprez międzynarodowych. W obecnym sezonie ich trenerzy zdecydowali, że zawodniczki RMKS-u Rybnik będą startowały w zawodach seniorek.
Sukcesy przyszły bardzo szybko. W II Pucharze Polski Seniorek, który odbył się w Warszawie znakomity start zanotowała Kinga Zgryźniak. – Nasza zawodniczka podczas całego  turnieju spisywała się fantastycznie i w gronie 108 zawodniczek z całego kraju oraz z Ukrainy, Wenezueli i Kanady zajęła 2. miejsce, zdobywając tym samym  srebrny medal. To w dotychczasowej karierze startów naszej młodej zawodniczki największe osiągnięcie w tej kategorii wiekowej – mówi Artur Fajkis, trener rybnickich zawodniczek.
W walce o najlepszą 16 turnieju, przegrywając jednym trafieniem, z imprezą pożegnała się Alicja Klasik, sklasyfikowana ostatecznie na 17. miejscu. – Dwie nasze debiutantki w turnieju seniorskim Liliana Porwoł zajęła 44. miejsce, natomiast Antonia Korduła 56. Patrycja Frystacka zajęła 61. miejsce – dodaje na zakończenie trener Fajkis.