Pxhere.com
Pxhere.com

Promocje w centrach handlowych

Po wyjątkowe świąteczne okazje zaprasza żorska Galeria Wiślanka. Obniżki sięgające do 70 proc. dotyczą przede wszystkim elektroniki, biżuterii oraz niektórych serii odzieży. Kilkudziesięcioprocentowe obniżki znajdziemy także w galerii Focus Park Rybnik oraz w centrum handlowym Plaza. Na święta przygotowana jest także jastrzębska Galeria Zdrój. Przedświąteczne zakupy będzie można zrobić także w hipermarkecie Carrefour, który jest czynny w każdą niedzielę. Im bliżej Wigilii, tym ceny wielu produktów powinny być niższe. Dotyczy to głównie ozdób, ale również szeroko pojętych prezentów świątecznych. Czekanie na ostatnią chwilę, może jednak wiązać się z długimi kolejkami. 

Kupuj lokalnie

Przed świętami Bożego Narodzenia wartości zajrzeć także do lokalnych sklepików, w których będziemy mogli znaleźć ciekawe propozycje prezentów, z reguły niedostępnych w dużych centrach handlowych. Choć ceny w mniejszych sklepach mogą być wyższe o 10-20%, to jednak często trafimy tu na lepsze jakościowo produkty, które posłużą nam dłużej. Podobnie wygląda sprawa z zakupami produktów spożywczych. Osiedlowe sklepiki i targowiska miejskie przyciągają świeżością produktów, a przy większych zakupach warto negocjować dodatkowy rabat.

Jarmarki świąteczne

Barwne stoiska, rękodzieła, ozdoby choinkowe i dekoracje do domu - to wszystko znajdziemy na jarmarkach bożonarodzeniowych, które odbędą się także w naszym regionie. Znajdziemy tam także regionalne przysmaki i tradycyjne przetwory, które mogą stać się świetnym dodatkiem na świąteczny stół. W Rybniku, jarmark świąteczny rozpoczął się w miniony piątek i potrwa do 24 grudnia. W dniach 2-5 grudnia, podobne wydarzenie będzie miało miejsce na raciborskim rynku, zaś od 16 do 19 grudnia w Żorach. Od 11 do 18 grudnia, na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się także Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Zakupy w sieci

Największe świąteczne promocje znajdziemy w sklepach internetowych, które już pod koniec listopada kusiły obniżkami, sięgającymi nawet do 80 proc. Pierwsza połowa grudnia to jednak ostatni moment by zamówić prezenty, jeśli chcemy by dotarły do nas jeszcze przed świętami. Opóźnienia związane z dostawami sięgają w tym miesiącu nawet kilkunastu dni, a dodatkowo dochodzą do tego braki magazynowe związane z trwającą pandemią. Zamawiając produkty przez internet, należy korzystać ze sprawdzonych sklepów, które oferują bezpieczną i pewną dostawę.

Komentarze

Dodaj komentarz