Polskie szpadzistki wystartowały w Pucharze Świata Juniorek w Luksemburgu i zaprezentowały się w tych zwodach znakomicie. Szczególnie zadowoleni mogą być kibice RMKS-u Rybnik, ponieważ dwie zawodniczki z tego klubu sklasyfikowane zostały w pierwszej dziesiątce.

Po główne trofeum sięgnęła – reprezentująca rybnicki klub Alicja Klasik, na najniższym stopniu podium stanęła Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków). Na 9. miejscy zawody ukończyła druga z zawodniczek RMKS-u Kinga Zgryźniak.

Alicja Klasik była tego dnia niepokonana. Turniej rozpoczęła od kompletu zwycięstw grupowych, następnie odprawiła Czeszkę Terezę Havlinovą (15:4), Greczynkę Eirini Karampini 15:3, Francuzkę Sophie Chavigny 15:8 i Węgierkę Eszther Muhari 15:12. W strefie medalowej, w takim samym stosunku trafień, Alicja okazała się lepsza od Rosjanki Ialiny Bekmurzovej a Węgierkę Lili Buki pokonała w finale 15:10. Trener reprezntacji Polski w tej kategorii wiekowej jest Artur Fajkis, który na co dzień opiekuje się zawodnikami RMKS-u Rybnik.