Dariusz Tukalski

Po bardzo cennym, wyjazdowym zwycięstwie we Wrocławiu, w ostatni weekend koszykarki RMKS-u Rybnik podejmowały na swoim parkiecie ekipę AZS Politechnika Korona Kraków. Przyjezdne przed tym spotkaniem zasiadały na fotelu lidera pierwszoligowej tabeli. Wszyscy zdawali sobie więc sprawę, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Podopieczne Grzegorza Korzenia nie zamierzały się jednak poddać. – Na pewno musimy poprawić skuteczność i w ataku potrzebujemy więcej dokładności. Pracujemy nad decyzyjnością w ofensywie, czasami to kuleje, nie wykorzystujemy również błędów w obronie przeciwnika, dodatkowo brakuje nam też zbiórek, a to jest ważny element w koszykówce. Mamy więc nad czym pracować – mówiła jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Natalia Najduch.
Mecz w boguszowickiej hali RMKS rozpoczął bardzo dobrze. Pod koszem świetnie prezentowała się Pilichowska, ataki napędzała Majda. Po pierwszej kwarcie zespół z Rybnika prowadził 14:12, chociaż w pewnym momencie miał już 9 pkt przewagi. Podobnie było w kwarcie nr 2, pod dwóch trójkach Bednarek, miejscowe wygrywały 27:19, by na przerwę schodzić tylko z 1 pkt zapasu.
To co wydarzyło się w III kwarcie zdumiało wszystkich obserwatorów tego spotkania. Na parkiecie pojawił się kompletnie inny RMKS, który od stanu 33:30, stracił 26 pkt z rzędu, nie zdobywając żadnego. To praktycznie rozstrzygnęło losy tej rywalizacji. Dodatkowo parkiet musiała opuścić Majda, z podejrzeniem zerwania wiązadła w kolanie. Ostatecznie przyjezdne rozbiły zespół z Rybnika 76:43.
Spotkanie z Akademiczkami z Krakowa było dla RMKS-u ostatnim w 2021 roku. Rybniczanki na pierwszoligowe parkiety wrócą już w nowym roku. 2 stycznia podopieczne Korzenia pojadą do Poznania na mecz z MUKS-em. W pierwszy starciu tych ekip lepsze były poznanianki, które wygrały 84:68. Czas więc na rewanż. Żeby jednak do niego doszło, RMKS musi się zaprezentować tak jak w I połowie starcia z Koroną.

RMKS XBEST Rybnik – AZS Politechnika Korona Kraków 43:76 (14:12, 17:18, 4:28, 8:18)