Źródło: Przemysław Keler / KPRP.
Źródło: Przemysław Keler / KPRP.

- Mając zastrzeżenia do przepisów nowelizacji ustawy medialnej, rozważałem de facto dwa scenariusze: zwrócenie jej do ponownego rozpatrzenia przez Sejm czy też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego – mówił podczas dzisiejszego oświadczenia Prezydent RP.

Prezydent ocenił, że ograniczenia możliwości posiadania udziałów lub akcji w podmiotach medialnych przez kapitał zagraniczny powinny być w Polsce wprowadzone, „ale powinny być wprowadzone na przyszłość”.

– Dla tych, którzy będą chcieli w naszym kraju, w przyszłości, po wejściu przepisów w życie zainwestować. Wtedy będą oni wiedzieli w jakich warunkach i na jakich warunkach tą inwestycje mogą prowadzić – doprecyzował. 

Podkreślił, że takie rozwiązania funkcjonują w wielu krajach. Przywołał przykład Francji, Hiszpanii, Niemiec i innych państw europejski, a także USA. 

Łukasz Kohut: wspólnie daliśmy radę

- Brawa należą się tylko i wyłącznie społeczeństwu obywatelskiemu. Wspólnie daliśmy radę. Tylko presja społeczeństwa obywatelskiego ma sens. Podziękujmy tym wszystkim, którzy mimo okresu przedświątecznego protestowali w obronie wolnych mediów w całym kraju. W Katowicach zmokliśmy wtedy wszyscy. Warto było - podkreślał dziś europoseł.

Maciej Kopiec: Bohaterami i Bohaterkami są Obywatele 

- (P)rezydent Andrzej Duda zawetował LexTVN. Sam fakt, że do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy jaka będzie „jego” decyzja pokazuje, że jest osobą, która nie nadaje się do niczego innego, poza graniem roli w teatrze Kaczyńskiego, bo tym właśnie jest sytuacja, którą obserwujemy. Fakt, że TVN chwali Dudę to także część tego teatru, co mnie w ogóle nie zaskakuje. Duda NIE jest żadnym bohaterem. Ten projekt po prostu nigdy nie powinien znaleźć się w parlamencie. Bohaterami i Bohaterkami natomiast są Obywatele, którzy tłumnie wyszli na ulice w obronie Wolnych Mediów, tak bardzo potrzebnych, co udowodniły chociażby ostatnie działania dziennikarzy Wirtualna Polska w sprawie Mejzy - podkreślał poseł w mediach społecznościowych. (pisownia oryginalna) 

Marek Krząkała: wygrały wolne media 

 - Weto‼ Wygrały wolne media i wolni obywatele, którzy stanęli w ich obronie. PiS cały czas niszczy wizerunek Polski i Polaków na świecie dla prowadzenia własnej  polityki wewnętrznej - wskazywał poseł Marek Krząkała.

Komentarze

  • ObywatelKA 27 grudnia 2021 15:38Pisowcy zrobią absolutnie wszystko - tylko byleby to przepchnąć (na raty, nocne głosowania, zakamuflują w innych zapisach). Ta ustawa powinna po tej decyzji trafić do kosza (nie do zamrażarki).

Dodaj komentarz