Fot. Krystyna Maj, KPRM
Fot. Krystyna Maj, KPRM

Obniżenie stawki VAT na paliwa ma przełożyć się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy oraz około 40 groszy w przypadku gazu. To oznacza, że już niebawem ceny paliwa mogą powrócić do poziomu 5 złotych za litr, a autogazu spaść poniżej 3 złotych.

Jak podkreślił, obniżka powinna wejść w życie na początku lutego, zaś niższe stawki mają obowiązywać - wstępnie - przez pół roku. Premier wskazał, że podjął taką decyzję mimo, że nadal nie ma odpowiedzi Komisji Europejskiej na wniosek Polski o zgodę na obniżkę VAT-u. 

Zdaniem premiera, obniżka VAT-u na paliwa to co najmniej 1,5 mld złotych kwartalnie kosztów dla budżetu państwa. 

 

źródło: interia.pl

Komentarze

  • SzaryMIeszkaniec 10 stycznia 2022 00:48Już dawno powinni obniżyć VAT, akcyzę i inne podatki zawarte w cenie paliwa. A tak mamy jedne z najdroższych paliw w stosunku do średnich zarobków (nawet w biedniejszej Rumunii paliwo jest tańsze w stosunku do średnich zarobków, drożej jest tylko w Albanii). Wielka "łaska" rządu że obniżyli o kilkanaście groszy. Paliwo przy naszych zarobkach powinno kosztować góra 5 - 5,10 zł za litr... (i to przy cenie ropy 100 dolarów za baryłkę)
  • karol 09 stycznia 2022 14:10Paliwo tańsze? No to znów wszystko inne w górę pójdzie. Zobaczycie!!!

Dodaj komentarz