Policja Żory.
Policja Żory.

Do kolizji doszło w piątek 7 stycznia, na osiedlu Sikorskiego w Żorach. Po przyjeździe na miejsce policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 66-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego skręcając z ul. Okrężnej w kierunku osiedla nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy autobusu i uderzyła w niego czołowo. Na szczęście podróżującym w autobusie nic się nie stało.

- Okazało się, że kierująca jechała na podwójnym gazie, w wydychanym powietrzu miała ponad 2,5 promila alkoholu. W trakcie czynności kierująca była bardzo wulgarna, złapała za kołnierz policjanta i zaczęła go dusić. Policjanci założyli kobiecie kajdanki - informuje jastrzębska policja.

Teraz sprawą zajmie się sąd, a 66-latka nie tylko odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za groźby i czynną napaść na policjantów. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Żory.

Komentarze

  • SzaryMIeszkaniec 10 stycznia 2022 00:41Nowe kary są tylko i wyłącznie po to, aby łatać dziurawy budżet na kolejne przekręty rządu. To również kolejna forma podatków (sorry OPŁAT) dla jeszcze pracujących i zarabiających - a patusy wołają: wiyncyj kasy na bombelki (na tipsy, piwo i całodzienne leżenie). Nawet w bogatej Austrii mandaty są porównywalnie niższe w stosunku do średnich i najniższych zarobków (a są jednymi z najwyższych w UE). Swoją drogą - czemu w takim samym stopniu nie podwyższyli kar dla pieszych i rowerzystów (za wejście/wjazd na czerwonym czy wtargnięcie przed pojazd NAJWYŻEJ 100 zł), a kierowca za wjazd na czerwonym 2500 a nawet utrata PJ. Pieszy czy rowerzysta na czerwonym stwarza mniejsze zagrożenie niż kierowca ??? Czemu pieszym/rowerzystom nie wlepiają punktów karnych albo zakazują poruszania się ??? Ilu pieszych zostało ukaranych za używanie komórki na przejściu ??? Pojedźcie do Warszwy i zobaczcie jak jeździ sop - z miejsca powinni stracić dożywotnio PJ, dostać kilka lat więzienia za bandycką jazdę (normą jest jazda 140+ po mieście i łamanie wszelkich przepisów).
  • Karol 09 stycznia 2022 14:13Mario - w jakim sensie kary się sumują ?
  • Kuba 09 stycznia 2022 08:41Nie cieszę się z wypadku ale dla Rządu jest jeden pozytywny aspekt. Wpływ kasy z holendernie wysokiego mandatu który pozwoli podnieś place kilku VIPom i załatać dziure w dziurze.
  • Mario 08 stycznia 2022 18:32U nas jest "chore prawo". Powinno być tak jak np: w Stanach. Kary powinny się sumować.

Dodaj komentarz