Koszykarki z Rybnika, rywalizujące na pierwszoligowych parkietach, rok 2022 rozpoczęły meczem w Poznaniu z miejscowych MUKS-em. Tej potyczki podopieczne Grzegorza Korzenia nie będą miło wspominać. RMKS już po pierwszej kwarcie przegrywał różnicą 20 pkt i mógł zapomnieć o wygranej. O zwycięstwo zamierzał się bić z drużyną z Bochni, która w ostatnią niedzielę przyjechała do boguszowickiej hali. W pierwszym meczu tych drużyn, rybniczanki przez większą część meczu prowadziły, by pozwolić sobie wydrzeć komplet punktów w końcówce meczu. Tym razem miało być inaczej. Tym bardziej, że do gry po kilkutygodniowej pauzie wróciła Paulina Majda i jak się okazało, było jednym z kluczowych aktorek tego widowiska.
Początek spotkania w wykonaniu miejscowych nie był porywający, szczególnie jeżeli chodzi o poczynania w ofensywie. Skuteczniejsze były przyjezdne, które wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Decydująca dla losów spotkania okazała się ostatnia kwarta. W niej rybniczanki zagrały koncertowo. Bardzo mocno broniły, a co równie ważne, popisywały się celnymi trójkami. Prym wiodła w tym młodziutka Bednarek, która trafiając zza linii 6.25 wyprowadziła RMKS na prowadzenie 66:59. Na minutę przed końcem, po trójce Soboty, stało się jasne, że komplet punktów pozostanie w Rybniku. Ostatecznie RMKS wygrał 70:62 i było to czwarte zwycięstwo w sezonie podopiecznych Korzenia.
W najbliższy weekend RMKS zagra na wyjeździe z Tęczą Leszno, czwartą drużyną w tabeli. O punkty będzie więc trudno, ale jeżeli rybniczanki zagrają z taką skutecznością jak w ostatniej kwarcie meczu z Bochnią, to są w stanie sprawić niespodziankę.

RMKS Xbest Rybnik – Contimax MOSiR Bochnia 70:62 (14:16, 19:19, 17:17, 20:10)