Policja Rybnik.
Policja Rybnik.

W środę, około godziny 18.20, policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymali zgłoszenie, o tym, że nietrzeźwy mężczyzna miał uśmiercić kota. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Śniadeckiego w Rybniku.

- Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z ogniwa patrolowo - interwencyjnego. Stróże prawa potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że kompletnie pijany mężczyzna zabił kota trzymając go za głowę i szyję, szarpiąc go - informuje asp. Bogusława Kobeszko.

Mężczyzna następnie wyrzucił zwierzę do kosza. Policjanci natychmiast zatrzymali 55-latka. Dzisiaj mieszkaniec Rybnika usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozić mu może kara nawet do 5 lat więzienia, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

- Nie ma i nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy, kto ma informacje bądź jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami powinien poinformować odpowiednie służby, w tym Policję. Reakcja policjantów, którzy wielokrotnie wykazywali się empatią wobec zwierząt, będzie natychmiastowa - dodaje policjantka.

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • Bestia! 21 stycznia 2022 13:11To już nie jest człowiek!
  • Marcin 22 stycznia 2022 13:35To samo bym gnijowi zrobił. Dożywocie mu odrazu i ciężką robota dziennie 10 ton piasku przerzucić i tak do końca wyroku.

Dodaj komentarz