Jak słyszymy oferta skierowana jest do osób, które w skutek zachorowania na COVID-19 doświadczają objawów depresji, lęku, bezsenności, napięcia, zaburzeń uwagi, pamięci i innych dolegliwości, które w sposób negatywny wpływają na codzienne funkcjonowanie. Rozpoczęcie rehabilitacji COVID-19 następuje w terminie do 6. miesięcy od zakończenia leczenia w kierunku COVID-19.
Co zapewnia szpital?
- Kompleksową opiekę interdyscyplinarnego zespołu terapeutycznego w składzie: lekarz psychiatra, psychoterapeuta, psycholog, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy;
- Terapię indywidualną lub grupową;
- Rehabilitację funkcji poznawczych;
- Wsparcie psychologiczne;
- Terapię zajęciową;
- Treningi relaksacyjne;
- Wspomaganie rehabilitacyjne schorzeń współistniejących.
- Edukację zdrowotną i promocję zdrowia
Jakie dokumenty i badania wymagane są przy kwalifikacji do leczenia?
- Skierowanie do szpitala psychiatrycznego;ważne 14 dni od daty wystawienia
- Zaświadczenie o przechorowaniu COVID-19 w ciągu ostatnich 6. miesięcy;
- Badanie obrazowe płuc, TK lub RTG klatki piersiowej z opisem, wykonane w trakcie lub po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby;
- Oświadczenie, że pacjent nie korzystał wcześniej z innej formy rehabilitacji po przebyciu COVID-19.
Pobyt w oddziale (refundowany przez NFZ) trwa od 4 do 8 tygodni.Decyzje odnośnie indywidualnego planu rehabilitacji podejmuje interdyscyplinarny zespół terapeutyczny w składzie lekarz psychiatra, psychoterapeuta, psycholog, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy, w zależności od potrzeb i możliwości danego pacjenta.
Pacjentów zainteresowani podjęciem leczenia proszeni są o kontakt telefoniczny z Sekretariatem Oddziału pod numerem: 32 62 18 354 w celu ustalenia terminu kwalifikacji do leczenia przez lekarza psychiatrę.
Komentarze