Marek Pietras

Po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu, koszykarze z Rybnika przegrali z Akademikami z Katowic i bardzo ważny mecz w Czeladzi. Dla podopiecznych Jakuba Krakowczyka starcie z AZS-em Częstochowa był okazją do rehabilitacji, a także do odniesienia zwycięstwa nr 5 w tegorocznych rozgrywkach, drugiego w meczu domowym. W pierwszym starciu obu ekip, które rozegrano w październiku w Częstochowie, górą byli gospodarze wygrywając 69:68.
Czwartkowy mecz w rybnickim „ekonomiku” dużo lepiej rozpoczęli miejscowi. Po serii punktów Kacpra Wydry MKKS bardzo szybko wypracował sobie dziesięciopunktową przewagę, a inauguracyjną kwartę wygrał aż 25:8. Gospodarze dobrze bronili, ale można było też odnieść wrażenie, że goście na początek spotkanie nie dojechali. Druga kwarta była bardzo szarpana w wykonaniu obu ekip. Dużo było strat, szybkich, nie do końca przemyślanych akcji. Lepiej w tym chaosie odnaleźli się rybniczanie, którzy do swojego prowadzenia dorzucili trzy oczka.
Po zmianie stron mecz się wyrównał, ale MKKS pilnował swojej przewagi i cały czas był 20 punktów z przodu. Przed decydującymi 10-cioma minutami rybnicki zespół prowadził 53:31 i tylko jakaś katastrofa mogła spowodować, że podopieczni Krakowczyka po tym meczu nie dopisaliby sobie do tabeli kompletu punktów. Nic takiego się nie wydarzyło, po celnej trójce najskuteczniejszego na parkiecie Wydry, na tablicy pojawił się wynik 60:33 i stało się jasne, że po ostatnim gwizdku powody do radości będą mieć miejscowi. I tak też było, MKKS wygrał ostatecznie 75:44 i z pięcioma wygranymi na koncie awansował na 12. miejsce w ligowej tabeli. Warto podkreślić, że w tym spotkaniu aż 10 koszykarzy zdobywało punkty dla rybnickiej ekipy.
O szóste zwycięstwo w bieżącej kampanii rybniczanie powalczą we wtorek, 8 lutego. Wtedy to, przed własną publicznością, zmierzą się z GTK Sordrew AZS II Gliwice. Początek tego spotkanie o godz. 19:30.  W pierwszej rundzie, gliwiczanie pokonali na swoim parkiecie MKKS 105:89. Czas więc na rewanż.

MKKS Rybnik – AZS Częstochowa 75:44 (25:8, 12:9, 16:14, 22:13)