Źródło: Policja Rybnik
Źródło: Policja Rybnik

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 17.00 w rejonie jednego z bloków mieszkalnych przy ulicy Lompy. Kryminalni z komisariatu policji w Boguszowicach podczas czynności służbowych, zostali poproszeni przez mieszkańca osiedla, o interwencję wobec awanturnika, który tuż przed wejściem, zaczepia przypadkowe osoby. 

- Policjanci zastali przed blokiem mężczyznę, który na ich widok zaczął zachowywać się bardzo agresywnie i nie reagował na polecenia wydawane mu przez stróżów prawa. Następnie znieważył ich niecenzuralnymi słowami i odepchnął jednego z policjantów usiłując zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych. W efekcie awanturnik został zatrzymany - mówi asp. Bogusława Kobeszko.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu, 35-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe. Mężczyzna przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Podczas przesłuchania mieszkaniec Rybnika przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania, ponieważ zasłaniał się nadmiarem wypitego alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze

Dodaj komentarz