Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek około godziny 9:40 na ul. Pszczyńskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący fiatem 81-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadąc w kierunku Zdroju, potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie osoby w wieku 38 i 55 lat. W wyniku zdarzenia piesi doznali obrażeń i zostali zabrani do szpitala. Mężczyzna doznał złamania nogi prawej oraz rozcięcia naskórka głowy, kobieta natomiast doznała urazu biodra i uda. Badanie alkomatem 81-latka nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać jastrzębscy policjanci.


Pamiętajmy: przechodząc przez jezdnię, upewnijmy się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczniejszy. Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.
Przed przejściem:

• zwolnij,
• rozejrzyj się,
• przejdź/ przejedź bezpiecznie.

Komentarze

  • Dawid 25 maja 2022 10:52Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890

Dodaj komentarz