Komenda Miejska Policji w Żorach
Komenda Miejska Policji w Żorach

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli w piątek 27 maja przed godz. 20.00 na ulicy Kłokocińskiej w Żorach. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 69-latek prowadził samochód, mając z prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy dowiedział się, jakie czekają go konsekwencje, zaproponował policjantom 2000 złotych za "zapomnienie" o całej sprawie.
Drugim kierujący, 38-letni motorowerzysta, który do kontroli zatrzymany został na ulicy Strażackiej w sobotę 28 maja około 20.00, kierował pojazdem bez wymaganego przepisami kasku bezpieczeństwa. Po przebadaniu przez kontrolujących okazało się, że ma on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wtedy zaproponował mundurowym 3000 złotych za uniknięcie odpowiedzialności. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że prawo jazdy zostało mu już zatrzymane 5 lat temu.

Nietrzeźwi kierujący, którzy zaoferowali łapówkę za "przymknięcie oka", przyznali się już przed prokuratorem do zarzucanych czynów. Grozi im za to kara nawet do 8 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz