Źródło: Policja Żory
Źródło: Policja Żory

Żorscy policjanci wpadli na trop osób, które za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych sprzedawali towary z podrabianymi znakami znanych światowych marek. Zakup możliwy był wyłącznie za pośrednictwem internetu i nie było możliwości odbioru towaru osobiście. To jednak nie stanęło na przeszkodzie mundurowym. Zabezpieczyli łącznie ponad kilka tysięcy sztuk podrobionych ubrań sprzedawanych przez 30-letnią żorzankę. Teraz sprzedawcom grozi kara nawet do pięciu lat więzienia.

- Policjanci żorskiej komendy, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w miniony poniedziałek przeprowadzili przeszukania kilku nieruchomości, w których podejrzewali, iż przechowywane mogą być podrobiona odzież. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad kilka tysięcy sztuk odzieży. Wartość poniesionych strat przez producentów oryginalnych produktów jest w trakcie ustalania - informuje żorska policja.

Prowadzący sprawę śledczy przypominają, że osoba, która wprowadza do obrotu podrobiony towar, popełnia przestępstwo. Zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na pięć lat.

 

Źródło: Policja Żory

Komentarze

Dodaj komentarz