Archiwum Karol Szymura Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum Karol Szymura Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość

Na szczęście nasz rząd dokłada starań, by uniknąć stagflacji czy presji płacowo-inflacyjnej; tak by Polki i Polacy mogli przejść przed ten ogromny kryzys jak najłagodniej. Wcześniej pisałem już o bezsilności i radzeniu sobie z nią, ostatnio zaś obiecałem skupić się na procentach naszego „ja”, na które mamy wpływ. Oczywiście nie mamy wpływu na to, kto jest naszym tatą czy mamą; nie mamy wpływu na nasze geny, czas w łonie matki, dzieciństwo, a nawet znikomy na naszą wczesną młodość. Dzieje się tak, ponieważ żyjemy w określonym środowisku, kolegujemy się z osobami właśnie z tego otoczenia, które zostało nam przypisane i w nim wyrastamy.

Mówi się, że do momentu kiedy świadomie decydujemy nasze życie zostało już ułożone w 90 proc., pod względem chorób, otoczenia, możliwości, szans i wyzwań jakie napotkamy. To właśnie start. W sporcie każdy wie, że dobry start to spora szansa na sukces, zaś słaby start to większa możliwość porażki. Czy mam dobry start do zmiany? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z nas. Co dla mnie znaczy dobry start? Z całą pewnością jest on lepszy niż u kilku miliardów osób na całym świecie. Co z nim robię? Co będę robił dalej z tym, co mam? Czy pracuje nad sobą? Jak to robię? Czy będę lepszy niż moi rodzice? Dobry start można zepsuć, a zły naprawić.

To takie trywialne, a jednocześnie bardzo trudne. Zachęcam Cię do zapytania samego siebie, czy ja wystartowałem dobrze? Rozpędzam się, czy zwolniłem, a może się potknąłem? Dokąd biegnę, jakie chce mieć miejsce i czas? To oczywiście metafory, jednocześnie, czy ktoś z nas wyobraża sobie startującego biegacza biegnącego wstecz na olimpiadzie, lub chcącego wystartować gorzej, albo spadającego w połowie trasy? Idź, biegnij, jedź, a najlepiej odpal rakietę jeśli już wystartowałeś, bo kto Cię ogranicza, jeśli nie Ty sam?

Komentarze

  • hm 15 czerwca 2022 10:25No i Rządy niby sprawiedliwych glupoli dzięki którym pieszy wchodzi przed sam często tylko jeden jadący pojazd na drodze,pieszy wychowywany przez Sejm jako ludzki baran bo ma pierwszeństwo s. Kto wie, może Królowa Angielska by się tu sprawdziła. Nie ma sensu chodzić na wybory. Tu nie ma demokracji! Dajcie się Polakom rządzić..Bismark. Polska to jednak nie-normalność. I to jest fakt.Jezdze przez Niemcy,na całej trasie tyłko 8przejsc że sluzamina światłach,i 3 z zebra.Nawet w miastach nie ma ,tu pieszy musi uważać gdyż prędkość to do100km/h
  • Kuba 15 czerwca 2022 10:19Nie ma w Polsce opcji która dobrze by rzadzila.Wam Tylko chodź o kasę.Po co wiec chodzic na wybory. Ten kraj nigdy nie będzie normalny. Czy ktokolwiek w sondażach wykazuje spodziewana frekwencję?.. Żyję już na tyle długo iż stwierdziłem :...wszystki opcje polityczne POLITYCZNIE kradną i oszukują bo z czego by rządziły?. PSL to KRUS dla bardzo bogatych i nepotyzm, SLD- gdyz pedalstwo i tęcze jako priorytet czyli ideologiczne pomylenie swiata , Tusk z mafią kolesi to dopiero wyprzedaż, np..Balcerowicz życiowy oszust, -przypomnijmy za jego czasów chociażby książeczki mieszkaniowe i dochody bankierów oraz wówczas wkłady a-vista, no i to co teraz wyprawia PIS -niby sprawiedliwi_ale nie ze swoich. Brak szacunku dla Tych którzy całe życie ciężko pracowali i starali się dobrze zarządzać.! To wszystko to jedno wielkie szambo, ta demokracja glupoli których celem jest wygranie wyborow każdym sposobem np. poprzez kradzież oszczednosci np. inflacja ktora w Polsce jest celowa po to aby mieli na rozdawanie czyli na kupowanie głosów,.. aby rozdawać trzeba Kogoś ograbic gdyż najlatwiej jest obrobic Tych co mają niezainwestowane poprawnie w gotówce oszczędności i o te oszczędności tu tak naprawdę "biega."To jest źródło utrzymania rządów. Wyczuli nosem jak pijak "na sępa" wyczuwa darmowy alkohol ".Ukradli już część tych oszczędności a teraz robiac się niby dobrzy udają głupa, iż dołożą po fakcie wyzsze oprocent na lokaty,teraz?! haha Wszak nie na darmo Prezes NBP kiedyś stwierdził, że na lokatach ludzie mają az 130mld zł .Na tych srodkach Rząd postanowił żerować. Rzad to zagospodaruje ratując budzet. Do tego wszystkiego w ramach planu świadomego zwiększenia zysków z inflacji zmuszono zatrudnionych także do udzialu w PPK, PPE itp. gdzie wartość uskładanych realnie środków finansowych błyskawicznie przez inflację topnieje a Oni w zarządach tych grup mogą się dodatkowo gazami obłowić..:zmusili pod kara kar, jak za komuny, bez prawa komentarzy pod artykułami o cudzie PPE .Czym Oni się różnią od Komunistow?... słowem dwie pieczenie na jednym ogniu,forsa i zarzady. Już niedługo i wszyscy emeryci będą dostawać 14stki gdyż takze i Ich emerytury nie będą przez inflację nic warte nawet jeżeli mają ponad 45lat pracy bo po co "głupki" tak długo pracowali.? Rząd daje waloryzację 7%,a drugą ręką kradnie 14%...Tak twierdzę ...:kradnie gdyż skoro w Europie średnia inflacja wynosi 6% to ile tam musi być faktyczna jezeli u nas jest aż 14%?-jest więc znacznie mniejsza .Prosta matematyka liczb średnich. Malo....znowu przestało się opłacać pracować i ciułac lecz opłaca się trwionic, obijać, kombinować a może nawet zostać menelem...To rządy demokratow? ..gdzie mozna krasc za pomocą inflacji' za pomocą wieku emerytalnego jak PO nie zwracając uwagi od którego roku wielu robotnikow pracuje.

Dodaj komentarz