Dwa w jednym

Tak naprawdę przegrał tylko raz; w pierwszym swoim starcie minął linię mety za rybniczaninem Rafałem Szombierskim, dla którego była to już ostatnia w tym roku szansa na osiągnięcie znaczącego sukcesu. Niestety zawodnik RKM-u w następnych wyścigach pogubił zbyt dużo punktów. W biegu szóstym tuż przed metą wyprzedził go waleczny Krzysztof Słaboń, potem Szombierski dwukrotnie był trzeci. Zwycięstwo w ostatnim regulaminowym biegu dało mu jeszcze prawo startu w biegu dodatkowym o trzecie miejsce, ale po spóźnionym starcie kapitan „rekinów” zdołał tylko wyprzedzić rybniczanina z Ostrowa Mariusza Węgrzyka. Po raz drugi na mecie oglądał plecy Słabonia, który tym sposobem stanął na podium Złotego Kasku. Rafał Szombierski wystartował jeszcze w wyścigu eliminacyjnym krótkiego memoriału Ciszewskiego, ale tam zajął ostatnie miejsce. Kompromitacją zakończył się występ drugiego rybniczanina Zbigniewa Czerwińskiego. Szykujący się do żeniaczki żużlowiec w pięciu startach zdobył tylko jeden punkt.Po dobrym starcie do memoriałowego wyścigu finałowego prowadził Mariusz Węgrzyk, ale już chwilę później wyprzedził go atakujący z zimną krwią blisko krawężnika Janusz Kołodziej. Trzeci na mecie był Grzegorz Walasek z Częstochowy, a czwarty rzeszowianin Maciej Kuciapa.Wyniki 45. Złotego Kasku: 1. Kołodziej (Tarnów) 14 (2 3 3 3 3), 2. Baliński (Leszno) 12 (3 2 2 3 2), 3. Słaboń (Wrocław) 10+3 (2 3 3 2 0), 4. Szombierski (RKM) 10+2 (3 2 1 1 3), 5. Węgrzyk (Ostrów) 10+1 (0 3 1 3 3)* * *W sobotę w Zielonej Górze Wojciech Druchniak i Michał Mitko z RKM-u wygrali turniej par juniorów zorganizowany pod hasłem „Nadzieje polskiego żużla”. W sześciu startach Druchniak zdobył komplet 18 pkt, zaś Mitko 6.* * *W najbliższy piątek, 21 października, na Stadionie Miejskim w Rybniku zostanie rozegrany turniej indywidualny w ramach Południowej Ligi Juniorów. Będą to już ostatnie zawody żużlowe, jakie w tym roku odbędą się w Rybniku. Godzina rozpoczęcia zawodów miała zostać ustalona na poniedziałkowym posiedzeniu zarządu klubu.
Tekst i zdjęcie: (WaT)