Arkadiusz Kogut / GKS Jastrzębie
Arkadiusz Kogut / GKS Jastrzębie

Piłkarze z Jastrzębia przygotowują się do drugoligowego sezonu, rozgrywając jednocześnie mecze sparingowe. W środę, 29 czerwca podopieczni Grzegorza Kurdziela zagrali w Rybniku – Kamieniu z Ruchem Chorzów, który kilka tygodni temu cieszył się z awansu do I ligi. Przypomnijmy, że jastrzębianie pożegnali się z tą klasą rozgrywkową. 
Na boisku w Kamieniu lepsi okazali się jednak drugoligowcy. Po bramkach zawodnika testowanego, Dominika Kulawiaka i Salvadora Pryki – GKS wygrał 3:0 i w dobrych humorach mógł wracać do Jastrzębia. 
W tym meczu sztab szkoleniowy jastrzębskiego klubu wystawił w składzie testowanych zawodników, byli to m.in.: bramkarze Piotr Słowikowski (Wigry Suwałki) i Kacper Szewczyk (Wisła Kraków), środkowy pomocnik Natan Wysiński (Miedź II Legnica) oraz skrzydłowy Filip Moiczek, ostatnio wypożyczony z GKS-u Jastrzębie do Kuźni Ustroń.
Kolejny sparing GKS rozegra w sobotę, 2 lipca, a ich rywalem będzie Wisła Kraków. Spotkanie odbędzie się na stadionie Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska i rozpocznie się o godzinie 11:30.

Ruch Chorzów – GKS Jastrzębie 0:3 (0:1)
Bramki
: Zawodnik testowany (5.), Dominik Kulawiak (47.), Salvador Pryka (70.)
GKS Jastrzębie (I połowa): Piotr Słowikowski - Nataniel Wybraniec, Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko (34. Dominik Klimkiewicz), Remigiusz Borkała, Natan Wysiński, Kamil Jadach, Dawid Szkudlarek, Farid Ali, zawodnik testowany, Joao Passoni.
GKS Jastrzębie (II połowa): Kacper Szewczyk - Kacper Kawula, Filip Kozłowski, Jakub Kasperowicz, Dominik Kulawiak (76. Krystian Kaczmarczyk), Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz, Dariusz Kamiński, Salvador Pryka, Filip Moiczek, Daniel Stanclik.

Komentarze

Dodaj komentarz