Wojciech Kiljjańczyk, Archiwum Przewodniczący Rady Miasta Rybnika Archiwum
Wojciech Kiljjańczyk, Archiwum Przewodniczący Rady Miasta Rybnika Archiwum

To najniższe odczyty danych od ponad dwóch lat (od 25 miesięcy), co jednoznacznie wskazuje na nadchodzące osłabienie polskiej sytuacji ekonomicznej. Czemu się jednak dziwić przy tak wysokiej inflacji, zachwianych łańcuchach dostaw, czy też niefrasobliwej komunikacji Narodowego Banku Polskiego.

Polski rząd jak zwykle winą za zaistniałą sytuację obarcza opozycję, Unię Europejską i Putina. W ten sposób zapomina o swojej najistotniejszej roli w budowaniu negatywnych scenariuszy dla polskiej gospodarki i portfeli Polek i Polaków. W tym samym czasie, w którym Rada Polityki Pieniężnej podnosi stopy procentowe, premier Morawiecki obiecuje kolejne etapy drukowania pieniędzy. Myli się ten, kto twierdzi, że to przypadek. Tak nie jest, ponieważ polityka władz centralnych jest obliczona na zachowanie władzy i przywilejów, a także wysokich apanaży w spółkach skarbu państwa.

Przykłady widać również na naszym lokalnym rynku politycznym. Nazwisk nie potrzeba wymieniać. Celowość działań aparatu państwowego zauważalna jest również w kontekście samorządów lokalnych. Polki i Polacy mają coraz mniej pieniędzy z uwagi na szalejącą inflację, więc i wspólnoty lokalne po raz kolejny dostaną po kieszeni poprzez niekorzystne zmiany podatkowe, a przez to uszczuplanie wpływów do budżetów miast. Wszystko po to, by w obliczu rozdawnictwa i wszędobylskiej kampanii wyborczej w 2023 roku pokazywać, że to państwo opiekuje się obywatelkami i obywatelami, a samorządy sobie nie radzą.

Tak zdegenerowanej władzy, niszczącej wszystko co niezależne i jednocześnie działającej tylko na swój własny użytek, nie widziałem nigdy. Symbolem w tym względzie są sytuacje majątkowe obecnego premiera. A jak będzie wyglądała przyszłość? Kolejne obietnice, żeby tylko dojść do terminu wyborów do parlamentu, a także zmiana ordynacji wyborczej, czy przesunięcie innych, trudniejszych wyborów do samorządu lokalnego. To wszystko da się przewidzieć, ponieważ w Polsce w 2022 roku sprawowanie władzy centralnej nie jest zbieżne z realizacją interesu publicznego. Wszystko to konserwuje maniakalna i propagandowa telewizja Jacka Kurskiego… O tym, czy takiej Polski chcemy, zdecydujemy w przyszłym roku.

Komentarze

 • Andrzej tylko dzisij 12 lipca 2022 11:24https://kantor.aliorbank.pl/forex
 • hmm 12 lipca 2022 08:20do Jana. :To nie są pieniadze,to są bilety NBP, ktore mozna w dowolny sposob ilosciowo dodrukowywać
 • Jan Jastrzebski 11 lipca 2022 17:54Czy inflacja to jest złodziejstwo? Niewątpliwie tak, gdyz gdyby zamiast złotym placono zlotem to nikt nie odważył by sie tak go dewaulowac. Kazdy Kto rozdaje bezpodstawnie czyjejś pieniądze jest zlodziejem. Ktos kto cale zycie nie pracowal dostaje dlatego,ze ma mały dochod !ale Ktos inny kto z zamordyzmem naokoło pracowal juz nie dostaje gdyz dochod Jemu przekracza. Ludzie wladzy opamiętajcie sie. Przeciez Ta osoba z malym dochodem co nie pracowała ma sie prośic! wrecz żebrać aby wiedziała ze dostaje z czyjejś pracy a nie ma mówić kuż... nalezy mi sie...jak wiele razy od takich slysze. Inaczej czyniac siejecie zgorszenie.!
 • Jan Jastrzebski 11 lipca 2022 17:48Czy inflacja to jest złodziejstwo?Niewątpliwie tak gdyz gdyby zamiast złotym placono by zlotem to nikt nie odważył by sie tak go dewaulowac.Kazdy Kto rozdaje bezpodstawnie czyjejś pieniądze jest zlodziejem.Ktos kto cale zycie nie pracowal dostaje gdyz ma mały dochod !ale Ktos Kto z zamordyzmem naobkoło zasuwal juz nie dostaje gdyz dochod Jemu przekracza.Ludzie wladzy opamiętajcie sie.Ta osoba z malym dochodem co nie pracowała ma sie prośic!wrecz żebrać aby wiedziała ze dostaje z czyjejś pracy a nie ma mówić kuż... nalezy mi sie...jak wiele razy od takich slysze. Inaczej czyniac siejecie zgorszenie.!
 • dodam 09 lipca 2022 08:09.Ludziom trzeba i nalezy pomagac ale nie wyreczac.Prezesie daj Im wedke a nie rybe.!
 • Marcin 09 lipca 2022 07:32Ostatnio taki znany nam jeden oświecony Prezes rzucil haslo iz 500+trza podnieść do 700+.Zapewne podobnych "darow ",mozna by duzo wiecej waloryzowac i rozdawac.Piekne to i szlachetne. Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi sie kawał o Rabbim i żydowskimi rolniku..gdy ten pyta: "Rabbi czy Ty będziesz mial jeszcze jakiejś rady, On szczerze odpowiada: ,pomysly to ja zawsze bede mial ale czy Ty na to wydolisz?"..juz dawno znany ale jakze zapominany humor,plakac sie chce.Otoz Panie Prezesie i inni politycy , moze to Wy pojdziecie na to zarabiac poniewaz my juz Was mamy serdecznie dosc. My chcemy zarabiac na siebie ,na wlasne nasze dzieci a nie na Wasze pomysly.To Wy z nas zrobiliscie mafie Vatowska ktora czy chcemy czy nie "uszczelniliscie" przymusowym, dobrowolnym, okradanymi inflacja chociażby PPK i wieloma innymi naszymi dochodami
 • Ewa 08 lipca 2022 12:59jaki z tego wniosek : nie ma partii sprawiedliwych ani uczciwych. Wszystkie sa ządne władzy i każda przez nie forma kradzieży czy to za pomoca Inflacji , wieku emerytalnego dla tych co zasuwali od najmlodszych lat, dotacji do KRUS dla czesto znacznie bogatszych niz w zusie, czy inne rozdawnictwo pieniedzy, nie przez siebie uczciwie zapracowanych aby dalej mogli byc przy korycie jest dla nich celem samym w sobie gdyz chca relzowac swoje nieraz chore wizje z krzywda dla tak wielu a zyskiem dla ludzi wladzy.Przyklad...czy Donald Tusk nie zrezygnowal z emerytury w wieku 65r zycia?,czy moze zrezygnowal z premerowskiej lub unijnej?
 • Ewa 08 lipca 2022 12:48...jaki z tego wniosek : nie ma partii sprawiedliwych ani uczciwych. Wszystkie sa ządne władzy i każda przez nie forma kradzieży czy to za pomoca Inflacji , wieku emerytalnego dla tych co zasuwali od najmlodszych lat, dotacji do KRUS dla czesto znacznie bogatszych niz w zusie, czy inne rozdawnictwo pieniedzy, nie przez siebie uczciwie zapracowanych po to aby dalej mogli byc przy korycie jest dla nich celem po to aby relzowac swoje nieraz chore wizje z krzywda dla tak wielu a zyskiem dla ludzi wladzy.
 • Janusz 07 lipca 2022 21:5315% Inflacja roczna.Czy zatanawiales sie czytelniku ile to miesiecznych wyplat lub emertur Ci ukradli w roku kalendarzowym. Owszem rozdali emerytom 14stki w zaleznisci od dochodu ale Ci co pracowali po 45 i wiecej lat raczej nic juz zapewne w imie sprawiedliwosci do emerytury nie dostali. Po co wiec pracowac. Polska to nienormalnosc.
 • hmm 07 lipca 2022 15:09Przeciez cala ta infoacja w celu kradziezy oszczednosci zostala swiadomie zaplanowana.Cale to rozdawnictwo,cale to chetne podnoszenie placy minimalnej, cale te na sile zbierane od pracujących dla PPE i PPK pieniadze .Wszystko po to aby mozna bylo je inflacja ukrasc .A inflacje tez trzebabylo sposobem wywolac.Niby dbamy o wasze zdrowie i pieniadze i cap ,podatek cukrowy i wasza przez to forse i zaczęlo sie.
 • Taka Sprawiedlwosc,,,dobre 07 lipca 2022 14:41Oni wiedzieli ze właśnie jest i nawet gdzie :...otóż u babciń i dziadków w skarpetkach. Pokazali staruchom aż 7% waloryzacji a gdy Ci umierali że szczęścia drugą ręką zabrali z innej kieszeni 15%. Podobnie stalo sie z oszczednosciami na kontach.Kredyty w gore ,lokaty na dnie. Slowem dziadek myśli "mam na koncie,odkladalem cale zycie-, a tu figa! ,idź sobie dziadku na zebry . Ywoje oszczednosci Inflacją uleczylismy
 • Kuba i jego pies 06 lipca 2022 15:27Natomiast w PISe gdy uslyszeli jak Rostowski mówił, że forsy juz nie ma ponieważ wiedział, że wszystko przerabiał to Oni wiedzieli ze właśnie jest i nawet gdzie :...otóż u babciń i dziadków w skarpetkach. Pokazali staruchom aż 7% waloryzacji a gdy Ci umierali że szczęścia drugą ręką zabrali z innej kieszeni 15%. Slowem dziadek myśli "mam na koncie,odklafalem cale zycis-, a tu figa! ,idź se dziadku na zebry . Inflacją my daliśmy synowi Tuska, jego co.ruchnie i nawet jako tarcze zięciowi aby nie mlaskali , że my też sami sobie.. pieniądze?... ....przecież dodrukujemy. ...Wam czytelniku nie braknie. Dziadkowi na "kit "w przyszłości będą potrzebne. Dziecka Ktoś musi też finansować ,prawda dziadku?! Taka PIS-9 POlityka , tylko Ci co ciężko pracują może jeszcze uwierzą, że kiedyś Ktoś da im za pracę a nie za dzieci po kregislupie...Ale ta sprawiedliwosc w Polsce to między bajki lub nogi w włożyć .

Dodaj komentarz