UM Rybnik/L. Tyl Nowy chodnik wzdłuż ulicy Chwałowickiej
UM Rybnik/L. Tyl Nowy chodnik wzdłuż ulicy Chwałowickiej

Prowadzone prace obejmują dwa odcinki położone między parkiem Kozie Góry a ul. Pod Hałdą - czyli fragment ul. Chwałowickiej, wzdłuż którego chodnik dla pieszych jest tylko z jednej strony. Spora jego część była dotąd tak wąska i zarośnięta przez przydrożną zieleń, że często dwie osoby miały problem, by wygodnie się wyminąć. 

- Od ubiegłego tygodnia z nowego chodnika można już korzystać na odcinku od Węzła Chwałowickiego do ul. Pod Hałdą. Teraz drogowcy zajmą się częścią prowadzącą w stronę Kozich Gór - informuje Agnieszka Skupień, rzeczniczka magistratu

Jak dodaje, remont chodnika przy ul. Chwałowickiej jest częścią szeregu prac drogowych prowadzonych przez miasto tego lata. W ich ramach wykonane zostały również remonty chodników m.in. przy ulicach Karola Miarki (dz. Paruszowiec-Piaski), Świerklańskiej i Prostej (dz. Meksyk). 

Dzielnica Chwałowice...

choć położona stosunkowo blisko centrum miasta nie zapewnia przyjaznej komunikacji osobom pieszym i rowerzystom. Niedługo powinno się to zmienić, bo poza remontem chodnika, trwają również prace projektowe nad nową drogą pieszo-rowerową łączącą Chwałowice z centrum. Powstanie ona w śladzie istniejącej ścieżki od ulicy Parkowej, pomiędzy torami kolejowymi, a Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi „Kolejarz”, przez tereny leśne, pod Drogą Regionalną, aż do ulicy Śląskiej. Trasa zostanie także połączona z ulicą Krupińskiego.
 

Komentarze

Dodaj komentarz