KMP w Wodzisławiu Śląskim
KMP w Wodzisławiu Śląskim

W piątek 5 sierpnia około 17 policjanci z Pszowa otrzymali zgłoszenie, dotyczące utonięcia mężczyzny w zbiorniku wodnym po dawnej cegielni w Pszowie. Według ustaleń policji nastolatkowie, którzy przechodzili obok zbiornika, zauważyli znajomego, który zachęcał ich do kąpieli w "Szachcie". Gdy nikt nie chciał mu towarzyszyć, ten wskoczył do wody i odpłynął w głąb zbiornika. Gdy kierował się do brzegu, zanurzył się ponownie, ale już nie wypłynął. Nastolatkowie natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Po kilku minutach na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej i policja. Strażacy rozpoczęli akcję poszukiwawczą i po 20 minutach poszukiwań wyłowili ciało mężczyzny, natomiast policjanci ustalili jego tożsamość.

Według relacji świadków mężczyzna ten wszedł do wody, będąc pod wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili również, że zbiornik wodny, w którym utonął 35-latek, jest objęty zakazem kąpieli. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci będą ustalać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

- przekazała asp. szt. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej komendy.

Pamiętajmy, aby korzystać wyłącznie z kąpielisk strzeżonych. Tzw. dzikie kąpieliska zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nigdy też nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu.

Komentarze

Dodaj komentarz