Materiały prasowe Woszczyckie podium, od lewej stoją Adam Żołneczko, Tomasz Szymała i Marek Lotawiec

Wystartowało 41 zawodników z różnych miejscowości powiatów mikołowskiego, rybnickiego, pszczyńskiego i Żor. Rozegrano trzy serie po 32 rozdania. Konkurencji nie miał Tomasz Szymała z Żor (2722 pkt., 24 wygrane, ani jednej wpadki), drugie miejsce zajął Adam Żołneczko z Zazdrości (2696 pkt., bilans 24:2), a na trzeciej pozycji uplasował się Marek Lotawiec z Pszczyny (2554 pkt., 29:4). W sumie nagrodzono dziesięciu najlepszych wedle listy oraz po trzech zwycięzców każdej serii, więc sprawdziliśmy, jak tu poszło graczom z naszego regionu.

W pierwszej serii najlepszy był Zbigniew Obirek z Orzesza (1259 pkt.), a trzecie miejsce zajął Mirosław Walaszek z Pawłowic (1058 pkt.). W drugiej serii drugie miejsce zajął Edward Pietrzak z Orzesza (1155 pkt.), a trzecie wymieniany już Adam Żołneczko (1097 pkt.). W trzeciej serii triumfował Adam Żołneczko (1155 pkt.), drugi był Andrzej Koperwas z Bełku (1137 pkt.), a trzeci wymieniany już Tomasz Szymała z Żor (953 pkt.). Kierownictwo sprawował Andrzej Konsek, który wręczał również nagrody, sekretariat prowadził Adrian Szafraniec, a sędziował Adam Żołneczko. Na wszystkich uczestników zawodów czekał poczęstunek.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Tomasz Szymała, który po trzech turniejach ma w dorobku 8032 pkt., drugie miejsce zajmuje Edward Pietrzak z Orzesza (7945 pkt), a trzecie gracz spoza naszego regionu. Klasyfikacja generalna obejmuje 59 osób. Przypomnijmy, że na cały cykl składa się sześć turniejów eliminacyjnych (do klasyfikacji końcowej każdemu zawodnikami wlicza się pięć najlepszych wyników, czyli odpada jeden najsłabszy) oraz turniej finałowy.

Czwarty turniej eliminacyjny odbędzie się 26 sierpnia (najbliższy piątek) o godzinie 16. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.