W Częstochowie spotkali się najlepsi juniorzy ścigający się na żużlu, aby powalczyć o tytuł mistrza Polski. W tym gronie znalazł się przedstawiciel ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski. Rybniczanin bardzo udanie rozpoczął turniej i po dwóch seriach miał na koncie 5 pkt. Później nie było już tak dobrze i ostatecznie Trześniewski gromadząc 8 pkt, zakończył rywalizację na 8. miejscu.
Ostatecznie złoto wywalczył Mateusz Świdnicki z Włókniarza Częstochowa, drugi był jego klubowy kolega Jakub Miśkowiak, a podium uzupełnił Wiktor Lampart.
Co ciekawe, w ubiegłym roku ta sama trójka zdobyła medale MIMP, wówczas wygrał Miśkowiak przed Lampartem i Świdnickim.