Paweł Wengerski / TS ROW

W ostatnim domowym meczu piłkarki z Rybnika tylko zremisowały z Wandą Nowa Huta. Biorąc jednak pod uwagę, że 75 minut grały w osłabieniu i odrobiły straty z 0:2, taki punkt należy szanować. W ostatni weekend TS ROW pojechał na mecz do Myślenic, gdzie zmierzyły się z Respektem, lider drugoligowej tabeli.
Spotkanie od początku było dość wyrównane, ale więcej z gry miały rybniczanki. To  jednak gospodynie były skuteczniejsze i po dwóch kontratakach prowadziły po I połowie 2:0. Po zmianie stron piłkarki z Myślenic dorzuciły trzecie trafienie. TS ROW grał ambitnie do ostatniej minuty i zdobył dwa gole autorstwa Stopki i Pluty. Na więcej zabrakło jednak czasu i to miejscowe cieszyły się z kompletu punktów.
W następnej kolejce TS ROW zagra na własnym stadionie z Rolnikiem Biedrzychowice i będzie faworytem tego starcia. Mecz ten zaplanowano na sobotę, 29 października, początek o godz. 14.

PO MECZU POWIEDZIAŁY
Agata Sobkowicz, zawodnicza TS ROW

Mecz na ciężkim terenie z trudnym rywalem. W mojej opinii, z przebiegu spotkania, zasługiwałyśmy przynajmniej na remis, ale jak wiemy, liczy się to co jest w bramce. Prowadziłyśmy grę, choć rywalki za każdym razem pokazywały charakter i chęć wygrania. Zbyt łatwo straciłyśmy gole i musiałyśmy odrabiać straty.  Może mecz zakończyłby się innym wynikiem, gdyby nie szybko stracona bramka w drugiej połowie na 3:0. Na pewno będziemy walczyć dalej i pracować nad lepszą grą, aby w przyszłości wygrywać każdy mecz.

Patrycja Matla, zawodniczka TS ROW
Mecz od początku był bardzo wyrównany, bo spotkały się dwie drużyny walczące o pozycję lidera. Mimo naszej dominacji w pierwszej połowie, to drużyna z Myślenic wyprowadziła dwie skuteczne kontry, z których zdobyła bramki. Waleczna postawa w drugiej połowie doprowadziła do zdobycia dwóch goli, jednak mimo ogromnej determinacji i chęci wyrównania, nie udało nam się dzisiaj wywieźć żadnych punktów z trudnego terenu.

Respekt Myślenice – TS ROW Rybnik 3:2 (2:0)
: Zuzanna Węglorz (39., 52.) Aleksandra Misiura (45.) – Maja Stopka (60.), Jessica Pluta(69.)
TS ROW: Sok, Pluta, Botor, Jasińska, Jaszyk, Krzyżok (60. Dróżdż), Łuczak, Matla, Zdechovanova, Stopka, Sobkowicz