Czerwionka-Leszczyny: Seniorzy nagrodzeni

„Gminny Dzień Seniora to tradycyjne już święto, podczas którego spotykamy się, aby uczcić ludzi starszych, a więc tych, którym należy się szacunek i wdzięczność za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Chciałbym zwrócić uwagę, że wielu z nich wciąż angażuje się na rzecz naszej gminy, chce służyć, pomagać, być aktywnym. Jesteśmy z Was dumni! Dziś chciałbym także podziękować osobom, które pracują dla seniorów. Dziękuję w szczególności partnerom Karty Seniora, dziękuję wszystkim, których uhonorujemy dziś Medalem 60-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom. Dziękuję także wszystkim, który pomagają seniorom z ramienia Gminy i Miasta. Wszystkim naszym seniorom życzę zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia w kolejnych latach”

- powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.


Do podziękowań, życzeń i gratulacji dołączył Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska:

„Senior to brzmi dumnie, a Państwo jesteście wspaniałym przykładem tego, że będąc seniorem wciąż można się rozwijać. Dajecie wiele od siebie, działacie w różnych obszarach, okazujecie swoje serce potrzebującym, a my cieszymy się, z efektów Wasze wspaniałej pracy. Udowadniacie, że na marzenia nigdy nie jest za późno. W imieniu samorządu powiatowego chciałem Wam serdecznie podziękować, życzyć wiele zdrowia, radości i wszystkiego dobrego na kolejne lata”.

 

„Dziękuję władzom Gminy i Miasta za to, że organizują tak wyjątkowe spotkanie. Zwróćmy uwagę, że seniorzy dają nam wspaniały przykład zaangażowania społecznego, umiejętności współpracy, kultywowania śląskich tradycji. To ogromne wartości, które procentują i stanowią piękny wzór dla młodszego pokolenia. Chciałbym życzyć seniorom, aby tego zapału nigdy Wam nie zabrakło” - dodał Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda.
 

Podczas wydarzenia wręczono pamiątkowe Medale 60-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom.
Wyjątkowym wyróżnieniem uhonorowano najstarszą mieszkankę Gminy i Miasta 109-letnią Annę Gawłowską oraz jej córkę Urszulę.

Komentarze

Dodaj komentarz