Policjanci z Kuźni Raciborskiej / KMP Racibórz
Policjanci z Kuźni Raciborskiej / KMP Racibórz

7 grudnia 44-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego zgłosiła policjantom z kuźniańskiego komisariatu  kradzież portfela. Kobieta poinformowała stróżów prawa, że około godziny 09:40  zgubiła portfel z pieniędzmi i dokumentami przy ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej.  Kiedy zorientowała się, że go nie ma, wróciła na miejsce, jednak portfela już tam nie znalazła. Poszkodowana straciła ponad 4 000 złotych oraz dokumenty.

Sprawą zajęli się kuźniańscy dzielnicowi wspólnie z kryminalnym. Stróże prawa ustalili, że złodziej stał w pobliżu i zauważył leżący na ziemi portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Mieszkaniec powiatu raciborskiego, zamiast zgłosić ten fakt Policji, postanowił zachować portfel dla siebie.

Policjanci w niespełna godzinę po przyjętej informacji o kradzieży trafnie wytypowali i zatrzymali na terenie Kuźni Raciborskiej osobę związaną z przestępstwem.  Złodziejem okazał się 59-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna od razu przyznał się do przywłaszczenia portfela i wydał policjantom znalezione mienie, które trafiło do właścicielki.  Grozi mu do 5 lat więzienia.

Komentarze

  • Marek 08 grudnia 2022 21:10Brawo tak trzymac .

Dodaj komentarz