Dariusz Tukalski

Koszykarki RMKS-u z ostatnich pięciu meczów wygrały cztery. Przegrały ostatni w Krakowie, a co gorsza kontuzji nabawiła się rozgrywająca rybnickiej ekipy Paulina Majda. Jej występ w niedzielnym meczu przeciwko MUKS-owi Poznań był wykluczony. To mocno skomplikowało sprawę trenerowi Adamowi Renerowi, który musiał wymyśleć, jak przeciwstawić się wiceliderowi pierwszoligowej tabeli.
Mecz długo był wyrównany. Co prawda w połowie II kwarty przyjezdne wypracowały sobie dziesięciopunktową przewagę, ale miejscowe kilka razy zbliżały się do swoich rywalek na kilka oczek. Na 6 minut przed końcową syrenę, po celnej trójce Bednarek, MUKS prowadziła, ale już tylko 59:54. Ostatnie minuty należały już jednak zdecydowanie do poznanianek, które ostatecznie cieszyły się z wygranej 74:58.
Nowy rok koszykarki z Rybnika rozpoczną od domowego starcia z Widzewem Łódź, które jest zaplanowane na środę, 4 stycznia. Trzy dni później rybniczanki pojadą do Kątów Wrocławskich.

PO MECZU POWIEDZIEAŁ
Adam Rener, trener RMKS-u

To był bardzo ciężki mecz, głównie pod względem fizycznym. Tego się spodziewaliśmy, bo tak właśnie gra zespół z Poznanie. Nie ma żadnych pretensji do swoich zawodniczek. Zagrały na tyle, na ile potrafiły, była walka, a to w sporcie jest najważniejsze. Dopóki starczało sił, czyli przez pierwsze III kwarty, byliśmy blisko. Potem zespół z Poznania pokazał, dlaczego w tym sezonie przegrał tylko jeden mecz. Po naszej stronie zabrakło skuteczności z obwodu. Grając z tak silnym rywalem, musisz trafiać inaczej nie masz szans. Musimy oczywiście wziąć pod uwagę brak Pauliny Majdy, co było bardzo dużym osłabieniem. Po I rundzie mamy bilans sześć zwycięstw, sześć porażek. Jesteśmy z tego zadowoleni. Graliśmy dobrą koszykówkę. Oprócz dwóch meczy, w pozostałych mogliśmy walczyć o zwycięstwo. Chcemy taki bilans powtórzyć w II rundzie, co da nam awans do play off i być może uda się uniknąć rywalizacji z Wisłą Kraków, a to zagwarantuje emocje.

RMKS Xbest Rybnik – MUKS Poznań 58:74 (17:20, 14:21, 16:10, 11:23)