Ligowy trening

Jego oczekiwania spełniły się w stu procentach. Jastrzębianie wygrali pewnie 3:0. Tylko w pierwszym secie gospodarze stawili zaciekły opór. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny Jastrzębskiego Węgla. Ciężar gry wzięli wówczas na siebie skrzydłowi – Przemysław Michalczyk i Plamen Konstantinow. W efekcie po blisko 30 minutach gry jastrzębianie mogli cieszyć się z wygranej. Kolejne dwa sety miały już jednostronny przebieg. Gospodarze załamani przegraną w premierowej partii nie zdołali już nawiązać równorzędnej walki z drużyną Jastrzębskiego Węgla. Trener Prielożny mógł pozwolić sobie na taktyczne zmiany. Po kontuzji powrócił do gry Grzegorz Szymański. Szkoleniowiec jastrzębskiego klubu bardzo na niego liczył w meczu o puchar CEV z Iskrą Odincowo.Mecz z AZS zakończył pierwszą rundę rozgrywek zasadniczej części sezonu. Drużyna Jastrzębskiego Węgla zajmuje na razie trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Skry Bełchatów traci aż siedem punktów. Jest mało prawdopodobne, by jastrzębianie zdołali odrobić ten dystans. W drugiej rundzie zespół trenera Prielożnego będzie chciał z pewnością zająć jak najwyższą lokatę, by z dobrej pozycji przystąpić do rozgrywek w play-off.(AK)Wózki BT AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 0:3 (24:26, 19:25, 17:25)AZS: Turiansky, Drzyzga, Kowalczyk, Rybak, Małecki, Szcześniewski, Dyżakowski (libero) – Grzesiowski, Drabkowski, Malicki, Pietkiewicz.JW: Bednaruk, Michalczyk, Pliński, Stefanow, Konstantinow, Kadziewicz, Rusek (libero) – Terlecki, Szymański, Laurila.