fot. CBŚP
fot. CBŚP

W wyniku potężnego uderzenia na zorganizowaną grupę przestępczą, ponad 250 funkcjonariuszy z różnych jednostek policyjnych zatrzymało 11 osób, które usłyszały zarzuty udziału w przestępczości zorganizowanej. W akcji uczestniczyli policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, kontrterrorystów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Katowic i Opola, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

W związku z zarzutami, zatrzymanym przedstawiono udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz nowych substancji psychoaktywnych, w tym przede wszystkim alfa PiHP. Jednemu z zatrzymanych postawiono zarzut kierowania tą grupą przestępczą.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że członkowie gangu mogą być także odpowiedzialni za zmuszanie do uprawiania prostytucji, czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu, przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu, w tym wymuszenia rozbójnicze i pobicia. Terenem działania grupy była południowa część województwa śląskiego, głównie miejscowości Jastrzębie-Zdrój oraz Czechowice-Dziedzice. Według śledczych, podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

Podczas przeprowadzonej akcji, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 10 kg różnych narkotyków i dopalaczy, w tym alfa PiHP, 4 jednostki broni palnej oraz blisko 80 sztuk amunicji. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono również ponad 80 tys. zł w gotówce w różnych walutach.

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek prokuratora, aresztował 10 zatrzymanych na okres trzech miesięcy. Postępowanie ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz