RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

Pięć medali przywieźli szermierze RMKS-u Rybnik z Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów.
Indywidualnie znakomicie spisała się Kinga Zgryźniak, która w szpadzie kobiet wywalczyła 1. miejsce. Na 3. zameldowała się Liliana Porwoł. W szpadzie mężczyzn indywidualnie brązowy medal zdobył Augustyn Kapias. W finałowej ósemce w szpadzie kobiet na miejscu 6. zameldowała się Patrycja Frystacka, a na 8. Laura Misiak. Zuzanna Kauch była 18., Antonina Korduła na 20. W szpadzie męskiej Tymoteusz Huwer zajął miejsce 10., Jakub Piekorz 13. a Bartosz Ciapała 14.
W turnieju drużynowym w szpadzie kobiet drużyna w składzie: Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Liliana Porwoł i Laura Misiak wywalczyła srebrny medal i tytuł Drużynowych Wicemistrzyń Śląska Juniorek. W szpadzie mężczyzn, drużyna –  Augustyn Kapias, Tymoteusz Huwer, Bartosz Ciapała i Jakub Piekorz wywalczyła 3. miejsce.