Nie zawsze łatwo jest znaleźć drogę do siatki, zwłaszcza gdy naprzeciw stoi świetnie dysponowany bramkarz. To doskonale wiedzą zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy w pierwszej tercji mierzyli wprost w Tuukka Tamminena, bramkarza Sanoka. Okazji mieli sporo, ale brakowało skuteczności. Ostateczny wynik tego spotkania, 3-1, może nie oddać pełnego obrazu trudności, z jakimi jastrzębianie musieli się zmierzyć.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0-0, ale to nie świadczyło o braku emocji. JKH GKS Jastrzębie miało kilka znakomitych okazji, ale niestety nie potrafili ich wykorzystać. Sanocki bramkarz Tamminen wykazał się kilkoma znakomitymi interwencjami, utrzymując czyste konto.

Zmiana przyszła sekundę przed zakończeniem drugiej tercji, a dokładnie w 39:59 minucie, kiedy to Filip Starzyński przełamał impas, pokonując Tammniena i dając Jastrzębiu prowadzenie 1-0. Wydawało się, że to otworzy drogę do łatwego zwycięstwa, ale Conor MacEachern wyrównał wynik w 55 minucie, przywracając równowagę na lodowisku.

Wszystko zmieniło się jednak w ostatniej minucie trzeciej tercji. Zwykle w takich momentach gracze zaczynają grać ostrożniej, ale JKH GKS Jastrzębie zdecydowało się na ryzykowną strategię. W 59:48 minucie indywidualną akcją popisał się Izacky, który minął defensora i umieścił gumę między parkanami Tamminena. Niespełna 11 sekund później, po raz kolejny na sekundę przed zakończeniem tercji, jastrzębianie wykorzystali brak bramkarza u gości, a Maciej Urbanowicz ustalił wynik na 3-1, pieczętując wygraną zespołu.

Ostateczny wynik 3-1 jest dowodem na to, że JKH GKS Jastrzębie zasłużenie zainkasowało trzy punkty, ale droga do tego zwycięstwa nie była prosta.

Następny mecz hokeiści z Jastrzębia rozegrają już w niedzielę, w dalekim Toruniu.

8 września 2023, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Marma Ciarko STS Sanok 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
1:0 Starzyński - Górny - Bernhards 39:59
1:1 MacEachern - Lindberg 55:22
2:1 Iżacky - Zając - Wajda 59:48
3:1 Urbanowicz 59:59 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Viinikainen, Kolusz, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Kostek, Bagin, Kopta, Arrak, Iżacky - Wajda, Górny, Zając, Starzyński, Bernhards - Kamienieu, Martiska, R. Nalewajka, Kiełbicki, Pelaczyk.

STS Sanok: Tamminen - MacEachern, Lindberg, Viitanen, Kivinen, Bukowski - Musioł, Alho, Luusuaniemi, Ceder, Filipek - Florczak, Monteleone, Sienkiewicz, Ginda, Dobosz - Najsarek, Rybnikár, Dulęba, Fus.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt