W miniony weekend, 16 i 17 września, RMKS Rybnik sekcja szermiercza była organizatorem pierwszego w tym sezonie Pucharu Polski Juniorów w szpadzie. Podczas dwóch dni na planszach w hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach stanęło ponad 180 zawodniczek i zawodników. W pierwszym dniu rywalizowały szpadzistki. – Znakomicie tego dnia zaprezentowała się Liliana Porwoł, która dotarła do półfinału. Tam spotkała się z koleżanką kadrową Cecylią Cieślik z AZS AWF Katowice. Niestety tego dnia Cieslik była nie do zatrzymania i wygrała z naszą zawodniczką 15:9. W finale Cieślik walczyła z Antonina Halembą z UKS Wolodyjowski, którą pokonała 15:12, zwyciężając I Puchar Polski w sezonie 2023/2024. Dobre 9. miejsce zajęła Laura Misiak, która również przegrała ze zwyciężczynią turnieju 15:9 o wejście do najlepszej 8 turnieju – relacjonuje Artur Fajkis, trener rybniczan. 30. miejsce w zawodach zajęła Zuzanna Kauch, 58. Zofia Gramcow, 78. Paulina Żabka, 80. Oliwia Tupaj, a 89. Antonina Węgrzyk
W szpadzie męskiej najlepszym zawodnikiem RMKS-u okazał się Adam Sojka, który po bardzo dobrej walce przegrał ze zwycięzcom turnieju, Ireneuszem Filkiem z SKS Grass Hoppler Kalwarii 14:12 i zajął 27. miejsce. Tymoteusz Huwer był 47., Anatol Smyczek 60., Bartosz Ciapała 63.,a Mateusz Woźniak 72.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt