MKKS Rybnik
MKKS Rybnik

o sensacyjnym i efektownym zwycięstwie koszykarzy MKKS-u Rybnika nad Resovią Rzeszów, podopieczni Jakuba Krakowczyka pojechali do drugi mecz sezonu 2023/24 do Bielska-Białej, gdzie zmierzyli się z tamtejszą ekipą Basket Hills.
Bielszczanie w dwóch pierwszych kolejkach ograli kolejno Polonią Bytom i Cracovią 1906 Yabimo i wydawali się być faworytem środowej potyczki. Rybniczanie nic sobie jednak z tego nie robili i mecz rozpoczęli od prowadzenie 8:0. W połowie inauguracyjnej kwarty było już 15:2, a po pełnych 10 minutach gry 31:16. W II i III kwarcie MKKS tylko powiększał swoją przewagę i przed decydującymi 10-cioma minutami wygrywał 82:57. Wtedy było jasne, że tylko koszykarski cud może pozbawić rybniczan zwycięstwa, nic takiego się jednak nie stało i ostatecznie koszykarze Krakowczyka cieszyli się z wygranej 97:79.
W najbliższą sobotę, 7 października MKKS zagra na swoim parkiecie z Inter-bud Oknoplast Kraków. Początek o godz. 18. W środę, 11 października rybnicki zespół odrobi zaległości z 1. kolejki, grając na wyjeździe z KS Cracovią 1906 Yabimo.

Basket Hills Bielsko-Biała – MKKS Rybnik 79:97 (16:31, 21:26, 20:25, 22:15)