Krok po Kroku: Profesjonalna Stylizacja Paznokci w Domu

Krok po Kroku: Profesjonalna Stylizacja Paznokci w Domu

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy zabieg w studiach stylizacji paznokci. Paznokcie maluje się jak zwykłym lakierem, ale każda warstwa utwardzana jest przy pomocy lampy UV/LED. Dzięki temu trwałość tego rodzaju manicure (w zależności od przygotowania płytki) może wytrzymać nawet 9 tygodni! Na trwałość hybrydy w dużej mierze wpływają odpowiednie produkty użyte do zabiegu. Więcej o doborze lakierów, topów i baz w zależności od oczekiwań dowiesz się np. w kursie stylizacji paznokci dla początkujących.

Manicure hybrydowy a klasyczny

Manicure hybrydowy ma też tę przewagę nad manicure tradycyjnym, że można w nim stosować wszelkiego rodzaju wzory, zdobienia wypukłe, cyrkonie, a nawet przedłużać nim paznokcie. Dzięki utwardzaniu każdej warstwy lakiery nie mieszają się, nie rozlewają, a zdobienia – nawet te wypukłe – zostają na swoim miejscu. Rozwiewamy również wątpliwości co do wpływu takiego zabiegu na kondycję płytki paznokcia – poprawnie wykonywany i przede wszystkim odpowiednio wykonana hybryda wcale nie musi niszczyć paznokci! Ważne jest, by unikać zdejmowania hybrydy przy pomocy acetonu. Najlepiej przy regularnym nakładaniu hybrydy co 3-4 tygodnie delikatnie spiłować kolor nie usuwając bazy, dołożyć ją w miejsce odrostu i na to nakładać kolor.

Przygotowanie paznokci do manicure hybrydowego

Podstawą dobrze wykonanego i trwałego manicure hybrydowego jest odpowiednio przygotowana płytka paznokcia. Jeśli zależy nam, żeby manicure utrzymał się około czterech tygodni, musimy wykonać cztery proste kroki:

  1. Odsunięcie i wycięcie skórek
  2. Zmatowienie płytki paznokcia pilniczkiem o gradacji powyżej 180
  3. Starcie pyłu i odtłuszczenie płytki paznokcia
  4. Aplikacja primera kwasowego (więcej o funkcji i typach primerów dowiesz się tu) Po aplikacji primera należy poczekać aż produkt odparuje, dopiero wówczas możemy przejść do kolejnego kroku, czyli nakładania bazy.

Tak przygotowana płytka doskonale zwiąże się z hybrydą i zachowa trwałość. Jeśli jednak nie zależy nam na tak długotrwałym efekcie, możemy pominąć krok 2. i 4., czyli nałożyć bazę bezpośrednio na odtłuszczoną i niezmatowioną płytkę. Taki manicure wytrzyma nam do dwóch tygodni.

Krok 1 – baza

Po odpowiednio dobranym przez nas przygotowaniu płytki paznokcia, rozpoczynamy manicure hybrydowy od nałożenia bazy. Nakładamy ją równomiernie na cały paznokieć, przy równej płytce wystarczy cienka warstwa, natomiast jeśli paznokieć jest nierówny lub ma ubytki, stosujemy grubszą warstwę bazy. Standardową bazę utwardzamy w lampie przez 30 sekund, bazę nadbudowującą przez minutę.

Krok 2 – lakier

Po utwardzeniu bazy nakładamy lakier hybrydowy. Zaczynamy od nasady, zostawiając niewielki odstęp od skórek i rozprowadzamy lakier równomiernie do dołu paznokcia. Na koniec dorównujemy lakier do skórek, uważając, by ich nie zalać i utwardzamy w lampie przez 30 sekund. Po utwardzeniu w taki sam sposób nakładamy drugą warstwę lakieru. Dwie warstwy pozwalają uzyskać maksymalną głębię koloru i wyrównać ewentualne niedoskonałości lub wyrównać wypustki. Lakier, w zależności od gęstości, możemy utwardzać po jednym paznokciu lub od razu na wszystkich pięciu.

Sprzęt do manicure i lakiery hybrydowe
Sprzęt do manicure i lakiery hybrydowe

Krok 3 – wzory

Po utwardzeniu koloru, możemy zabrać się za ewentualne zdobienie paznokci. Niezależnie, czy są to wzorki, kwiatki czy french, każdą warstwę lakieru utwardzamy w lampie osobno przez 30 sekund, aby uniknąć zmieszania lakierów. Również w tym kroku naklejamy ewentualne zdobienia. Mogą to być na przykład naklejki, pyłek opalizujący lub brokat.

Krok 4 – top

Ostatnim krokiem manicure hybrydowego jest top. Zdecydowanie najpopularniejszy jest top błyszczący, ale możemy też zdecydować się na matowy, który lepiej podkreśli niektóre stylizacje. Przy jednolitym kolorze najlepiej sprawdzi się top bez przemywania, to znaczy, że paznokcie są gotowe od razu po wyjęciu z lampy. Natomiast przy bardziej skomplikowanych zdobieniach czy wzorach wybierzemy top z przemywaniem, który po wyjęciu z lampy należy przetrzeć wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem (odtłuszczaczem). Topu matowego nie ma potrzeby przemywać, zmieni on teksturę pod wpływem światła z lampy. Top również utwardzamy w lampie przez 30 sekund.

Krok 5 – ostatni szlif

Na koniec delikatnie wyrównujemy brzegi drobnym pilniczkiem, jeśli top zlał się gdzieniegdzie na skórę, możemy delikatnie oczyścić to kopytkiem metalowym. Warto też sprawdzić, czy top nie zlał się ze skórkami, aby uniknąć zapowietrzenia paznokcia. Na zakończenie nakładamy oliwkę wokół skórek i delikatnie ją wmasowujemy. Wpłynie to korzystnie na kondycję skórek, zmiękczy je i nada paznokciom eleganckiego wykończenia.

Tak przygotowane paznokcie wyglądają elegancko i są odporne na zadrapania oraz mniej łamliwe niż pomalowane zwykłym lakierem. Z manicure hybrydowym niestraszne są nam nawet prace domowe, jak na przykład zmywanie naczyń, ponieważ lakier hybrydowy odporny jest na wodę i nie odrywa się nawet przy długotrwałym moczeniu dłoni. Manicure hybrydowy nie niszczy też paznokci, a ze względu na jego twardość możemy spokojnie cieszyć się coraz dłuższą płytką z wizyty na wizytę. Polecamy manicure hybrydowy każdej kobiecie, która lubi mieć zadbane dłonie i nie chce martwić się o codzienne poprawianie lakieru. Jeśli chcemy oszczędzić, zawsze możemy nauczyć się wykonywać hybrydę w domu. Wystarczy zakupić podstawowy zestaw do manicure hybrydowego i skorzystać na przykład z kurs stylizacji paznokci  z certyfikatem (dostępnym tutaj). Taki wydatek przy samodzielnym robieniu paznokci hybrydowych zwróci się już w kilka miesięcy!

Komentarze

Dodaj komentarz