Marek Pietras

Po dwóch meczach wyjazdowych w futsalowej ekstralidze, piłkarki TS ROW rozegrały pierwszy domowy mecz. Rywalkami rybniczanek była ekipa Amplus Słomniczanka Słomniki, które w tegorocznej kampanii jeszcze nie przegrały i są wiceliderkami PLF.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi miejscowych, które stworzyły sobie kilka dobrych okazji do otwarcia wyniku. To jednak przyjezdne cieszyły się pierwsze z bramki. W 4. minucie skutecznie kontratak wykończyła Katarzyna Włodarczyk i TS ROW musiał gonić wynik. Gospodynie do remisu doprowadziły w 9. minucie, a na listę strzelców wpisała się Martina Bulavova. Kilkadziesiąt sekund później Słomniczanka znowu prowadziła, po trafieniu Leny Muchy.

Na przerwę obie ekipy schodziły jednak przy remisie 2:2, po tym jak drugą bramkę dla rybnickiego zespołu zdobyła Maja Stopka. To sama zawodniczka wyprowadziła miejscowe na prowadzenie 3:2, trafiając w 24. minucie. Później obie ekipy stworzyły sobie po kilka dobrych okazji strzeleckich, ale obie bramkarki nie pozwalały się pokonać.

Na dwie minuty przed końcem spotkania przyjezdne zaczęły grać z lotną bramkarką, co skończyło się dla nich fatalnie. Przy jednej z akcji piłkę przejęła Agata Sobkowicz i z dużej odległości umieściła ją w siatce. Ostatecznie więc TS ROW cieszył się z wygranej 4:2.

PO MECZU POWIEDZIAŁA
Agata Sobkowicz, zawodniczka TS ROW

Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać pierwszy domowy mecz. Zawsze na tej hali gra nam się dobrze, mamy wiernych, wspierających kibiców. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie się ich pojawiało jeszcze więcej. Wiedziałyśmy, że ten mecz będzie ciężki i taki był. Wpływ na to ma również fakt, że na razie trenujemy tylko raz w tygodniu, ponieważ nie ma dla nas hali. Potrzebujemy wsparcie w tym temacie. Tym bardziej, że liga futsalowa zmierza w kierunku profesjonalizacji i odcięcia i się od rozgrywek na trawie. Wierzę, że takimi meczami jak ten, pokazujemy spory potencjał i że warto na nas stawiać. Tworzymy zgrany team, mamy bardzo dużo młodzieży, która dobrze wkomponowała się w zespół, my starsze staramy się im pomagać. Uważam, że w tym sezonie stać nas na naprawdę dużo.

TS ROW Rybnik – Amplus Słomniczanka Słomniki 4:2 (2:2)
Bramki: Martina Bulavova (9.), Maja Stopka (13., 24), Agata Sobkowicz (39.) – Katarzyna Włodarczyk (5.), Lena Mucha (9.)
TS ROW: Andżelika Dąbek, Martina Bulavova, Maja Stopka, Magdalena Łuczak, Agata Sobkowicz oraz Ailin Franzante, Katarzyna Jasińska, Oliwia Kania, Vanessa Sójka, Blanka Cyganek, Wiktoria Aumiller, Wiktoria Sobczyk, Emil Bryłka, Oliwia Żółtańska.