Paweł Wengerski / TS ROW

Czwarty mecz w Polskiej Ekstralidze Futsalu rozegrały piłkarki z Rybnika. Tym razem TS ROW pojechał do Krakowa, gdzie rywalizował z miejscową Wandą.
Rybniczanki już w 1. minucie wyszły na prowadzenie po bramce Agaty Sobkowicz. Gospodynie szybko wyrównały, ale to TS ROW schodził na przerwę z prowadzeniem 2:1. Po zmianie stron krakowianki zdobyły dwie bramki i długo utrzymywały prowadzenie. Jednak w samej końcówce meczu dała znać o sobie Sobkowicz, która zdobyła dwie bramki i zapewniła zespołowi z Rybnika zwycięstwo 4:3. – Rybniczanki po raz kolejny udowodniły, że są prawdziwą drużyną, zdeterminowaną i wierzącą do samego końca. W dwie minuty zdołały odwrócić wynik na 4:3 i tym samym możemy przypisać sobie kolejne piękne zwycięstwo. Warto zaznaczyć, że nasze Frelki w przeciągu dwóch tygodni grały swój piąty mecz i to na różnych murawach, przez co zmęczenie dawało we znaki – powiedział po meczu Tomasz Kieczka, prezes rybnickiego klubu.
O kolejne ligowe punkty rybniczanki powalczą w niedzielę, 19 listopada. Wtedy to zagrają w „ekonomiku” z ekipą AZS KU Uniwersytetu W-wy. Początek spotkania o godz. 16:00.

Wanda Kraków – TS ROW Rybnik 3:4 (1:2)
Bramki: Paulina Rusek (2.), Kamila Komisarczyk (25.), Nikola Wacław (27.) – Agata Sobkowicz (1., 38., 39.), Marlena Jaszyk (11.)
TS ROW: Andżelika Dąbek, Martina Bulavova, Magdalena Łuczak, Maja Stopka, Agata Sobkowicz oraz Wiktoria Aumiiller, Katarzyna Jasińska, Marlena Jaszyk, Oliwia Kania, Wiktoria Sobczyk, Oliwia Żółtańska,

1. Rekord Bielsko-Biała    7    15    43-9
2. Słomniczanka Słomniki    6    13    25-11
3. AZS KU Uniwersytetu W-wy    7    11    21-14
4. Nowy Świt - Górzno    4    10    19-7
5. AZS Uniwersytet Jagielloński    6    10    15-8
6. TS ROW Rybnik    4    9    13-10
7. AZS UAM Poznań    6    5    11-22