Dariusz Tukalski

Bardzo emocjonujące widowisko zobaczyli kibice koszykarek RMKS-u, które we wtorek 14 listopada podejmowały w hali w Rybniku-Boguszowicach ekipę Widzewa Łódź. Przed tym pojedynkiem obie drużyny miały na swoim koncie tylko po jednej wygranej i bardzo chciały poprawić swój bilans.

Mecz długo przebiegał pod dyktando przyjezdnych, które na przerwę schodziły z czteropunktową przewagą. Po III kwarcie dorzuciły dwa oczka i rybniczankom zajrzało w oczy widmo kolejnej porażki.

Podopieczne Adama Renera rozegrały jednak koncertowe 5 minut, trafiając praktycznie wszystko, w tym rzuty za trzy, i na trzy minuty przed ostatnią syreną miały 10 pkt przewagi. Końcówka była bardzo nerwowa, ale ostatecznie to rybniczanki cieszyły się z wygranej 80:73.

Już w najbliższy weekend RMSK pojedzie na mecz do Wrocławia, gdzie zmierzy się z ekipą PZU Ślęza II. Mecz zaplanowano na sobotę, 18 listopada. Początek o godz. 17:00.

Adam Rener, trener RMKS-u

Można powiedzieć, że wygraliśmy to spotkania dzięki dobrej grze w IV kwarcie, ale tylko w ofensywie. To była fajna, widowiskowa koszykówka, z dzieleniem się piłką, celnymi trójami. Natomiast to co się działo w defensywie, zostawię bez komentarza. W pewnym momencie puściły mi nerwy. Chyba czeka nas długa odprawa z materiałem z tego meczu. Nie możemy popełniać tak banalnych błędów. Koszykówka jest trudna, może nie wszyscy kibice wiedzą co się dzieje, ale ja wiem, o czym mówię. Jest wiele rzeczy, nad którymi musimy pracować. Nasza defensywa to ser szwajcarski. W pewnym momencie wydawało się, że mamy ten mecz pod kontrolą, natomiast później robimy tak kuriozalne błędy w obronie, że Widzew zaczyna dominować i robi się nerwowy mecz. Oczywiście to zwycięstwo jest bardzo ważne. Teraz jedziemy do Wrocławia, gdzie czeka nas kolejne, trudne spotkanie. Wrocławski zespół jest regularnie wzmacniamy koszykarkami z ekstraklasy. Widzew pokazał jednak, że walcząc, można tę drużynę pokonać. Na to liczymy.

RMKS Xbest Rybnik – Widzew Łódź 80:73 (17:21, 18:18, 14:16, 31:18)