Łukasz Kohut Poseł do Parlamentu Europejskiego / Wikimedia Commons
Łukasz Kohut Poseł do Parlamentu Europejskiego / Wikimedia Commons

Dzieje się. Ostatnie kilkadziesiąt godzin w polskiej polityce to prawdziwy rollercoaster. Patrząc na miny polityków PiS w poniedziałek – miałem wrażenie, że oni sami uwierzyli w swoją propagandę i bańkę informacyjną. Dopiero arytmetyka sejmowa i pierwsze głosowania nad Marszałkiem Sejmu wprawiły w osłupienie Kaczyńskiego, Morawieckiego i byłą już na szczęście Marszałkinię – Reasumpcję: Witek. Wydaje się, że obóz PiS naprawdę myślał, że będą w stanie skorumpować – jak niegdyś u nas pewnego radnego wojewódzkiego – kilkudziesięciu posłów sił demokratycznych. NIC z tych rzeczy!. Po ośmiu latach upokorzeń, kłamstw, łamania praworządności i zasad parlamentaryzmu – skończyło się – i to dzięki Suwerenowi, dzięki Wam drodzy wyborcy.

Czeka nas ogrom pracy – przywrócenia parlamentaryzmu, praworządności, pozyskania funduszy europejskich i powrotu do pełnego członkostwa w Unii Europejskiej. I czas rozliczeń wszystkich tych, którzy w ciągu tych długich ośmiu lat nadużywali władzy i kradli publiczne pieniądze.

Ja z perspektywy Parlamentu Europejskiego widzę, jak obóz PiS dalej szczuje na Unię i dalszą integrację europejską. To wszystko, co widzicie w TVP odnośnie „zmiany traktatów”, to jest odwracanie kota ogonem i próba demolki integracji europejskiej – zresztą ręka w rękę z Orbanem – przyjacielem Putina. Zamierzam odkłamywać wszystkie punkty, o których mówi PiSowska propaganda w tym kontekście, bo obserwując niemoc delegacji PiS w Brukseli mam ku temu wszelkie powody. Ta dyskusja jest przed nami, ale silniejsza Unia Europejska zwłaszcza w kontekście unii obronnej i zdrowotnej to silniejsza i bardziej przyjazna Polska.

Jednocześnie chciałbym zaprosić Państwa już w najbliższą sobotę o 11:00 do rybnickiej Biblioteki Miejskiej przy ulicy Szafranka 7 (przy Teatrze). Wspólnie z Grażyną Bułką – robimy „ślonski butel” - porozmawiamy o Śląsku, o wizycie „Hanki” w Parlamencie Europejskim i o perypetiach na drodze do odwiedzin w Sejmie RP, ale także o uznaniu śląskiej mniejszości etnicznej i ślonskij godki jako języka regionalnego. Zapraszam serdecznie!

Łukasz Kohut

1

Komentarze

  • Grypsik 19 listopada 2023 16:30Pozdrowienia dla Karlińskiego niech żyje wolność i swoboda dla POlitykow

Dodaj komentarz