KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

Wczoraj, 20 listopada, około godziny 17.00, na alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Zgłoszenie dotyczyło potrącenia na przejściu dla pieszych, gdzie 23-letni kierowca renault, jadący w kierunku ulicy Mazowieckiej, nie zachował należytej ostrożności. W wyniku tego zdarzenia, 14-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został potrącony podczas przechodzenia z lewej na prawą stronę drogi, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Cieszyńską i Wrocławską. Poszkodowany chłopiec z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność ze względu na panujące warunki atmosferyczne jest zdecydowanie gorsza. Używanie elementów odblaskowych może nawet uratować życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję - mówi st. asp. Halina Semik.

3

Komentarze

  • Ostroznie 22 listopada 2023 22:22Uwaga na pomagierow.Oni zawsze sa chetni ale nie za darmo. .Taki maja sposob na pomaganie. MNie jeden z nich dobrze wie co te jest cennik adwokacki i ze doradztwo oraz reprezentowanie duzo kosztyja a tu mozna za odpal procentu od ubezpieczycielipomagac. Ja tez udziele przydatnych informacji .Moj kolega jak podpisal z podobnym typem kontrakt w którym zobowiaxal sie za odpal na reprezentacje do udielenia pelnomocnictwa a w kontrakcie było zawarte ze przelew od ubezp przyjdzie najpierw do kancelarii pomagiera az ten potraci sobie dole ,to przez dwa lata czekal jak pomagier przesle dalej to co przyjął do potracenia.
  • Dominik 22 listopada 2023 15:22 Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419
  • ZmotoryzowanyPatrol 22 listopada 2023 10:23Czy to nie było wtargnięcie? Najprościej winę zrzucić na kierowcę. Brutalna prawda jest taka że pieszym WMÓWIONO "ŻE MAJĄ PIERWSZEŃSTWO" - nie musi patrzeć na światła, nie musi patrzeć czy coś jedzie, nie musi patrzeć gdzie idzie - BO MA PIERWSZEŃSTWO! A patrzy w ekran smartfona.... Policjo - ustawcie się po CYWILNEMU (bo na widok munduru nagle piesi są grzeczni) pod galeriami, większymi sklepami - braknie wam bloczków mandatowych. Inną kwestią są RAŻĄCO NISKIE mandaty dla pieszych. Wprowadzić dla pieszych nakaz zatrzymania się oraz rozejrzenia - jak nie to 500 zł mandatu. Przejście na czerwonym POWINNO KOSZTOWAĆ MINIMUM 1000 zł (bo to stwarza poważne zagrożenie w ruchu lądowym - kierowców zmusza do gwałtownych, niebezpiecznych manewrów), podobnie wtargnięcie. komórkozombiaków (gry, pejsbuki, sriktoki, czaty, gadulstwo - to policja powinna sprawdzać zaraz po wypadku - to bardzo proste) karać po 500 zł - a nie że 100 zł czy pouczenie... Podobnie pedalarze (bo obraziłbym prawdziwych rowerzystów). Sygnalizacja zamiaru skrętu - domyśl się gdzie pojadę, czerwone światło - to dla dzieci, ścieżka rowerowa - to dla madek z wózkami. KARAĆ pedalarzy!

Dodaj komentarz