Siatkarze Volleya grają w tym sezonie w kratkę. Dobre mecze przeplatają słabszymi i jak to mówi trener Wojciech Kasperski: walczą sami z sobą. Kibice rybnickich siatkarzy liczyli jednak, że w starciu z Kęczaninem Kęty rybniczanie sięgną po komplet punktów i awansują w ligowej tabeli. Mecz zaplanowano na sobotę, 25 listopada.
Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany, podobnie jak pozostałe. Skuteczniejsi w końcówkach byli jednak gospodarze i to pozwoliło im cieszyć się z wygranej w całym meczu 3:1. Wywalczone trzy oczka pozwoliły Volleyowi przesunąć się na 5. miejsce w ligowej tabeli.
O kolejne, ligowe punkty zespół z Rybnika powalczy na wyjeździe. W sobotę, 2 grudnia siatkarze Kasperskiego zagrają z Tyskim Klubem Siatkarskim.

Wojciech Kasperski, trener Volleya

Cieszy mnie to zwycięstw, ale w cieniu kontuzji, której nabawił się nasz podstawowy przyjmujący Adrian Gardian. Trzymamy wszyscy za niego kciuki, bo najważniejsze jest, aby z jego zdrowiem było wszystko ok. Szkoda III seta, którego wypuściliśmy, najważniejsze jednak, że wróciliśmy do gry w kolejnym i trzy punkty zostają w Rybniku. Cały zespół zasługuje na uznanie, ponieważ pomimo popełnianych błędów, zdobyliśmy komplet punktów. To było bardzo zacięte spotkanie, ale wiedzieliśmy, że tak będzie. Zespół z Kęt to dobra drużyna z doświadczonymi zawodnikami, wprowadzającymi spokój w ich grze. Z nimi zawsze grało nam się bardzo ciężko. Nie mogło więc być inaczej, to musiało być zacięte spotkanie. Fajnie, że na nasze mecze przychodzą kibice, miejsce jednak w hali jeszcze jest, więc zapraszam kolejnych, aby przychodzili do hali, my gwarantujemy, że emocji nie zabraknie.

Kolejka 9.
Volley Rybnik – Kęczanin Kęty 3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:21)
Sparta Kraków – AT Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 16:25)
Avia Solar Sędziszów Młp. – Alukoncept Bobrowniki 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 27:25)
Hutnik Kraków – MKS MOSiR Jasło 3:0 (25:17, 25:16, 25:21)
Błękitni Ropczyce – Tyski Klub Siatkarski     3:0 (27:25, 25:20, 26:24)
Karpaty Krosno – MKS Andrychów 3:1 (20:25, 25:18, 25:18, 25:17)

1. Avia Sędziszów Małopolski    9    26    27:7
2. KS Hutnik Kraków    9    24    27:9
3. MKS Andrychów    9    19    22:11
4. Karpaty Krosno    9    18    22:13
5. TS Volley Rybnik    9    12    18:21