Marek Pietras

Koszykarze z Rybnika kontynuują niesamowitą passę zwycięstw. Podopieczni Jakuba Krakowczyka rozegrali w tym sezonie dziesięć spotkań i wszystkie wygrali. To powoduje, że apetyty wśród fanów rybnickiego basketu są bardzo rozbudzone. O kolejną wygraną MKKS walczył w sobotę, w ekonomiku z MCKS-em Czeladź, która przed przyjazdem do Rybnika miała na swoim koncie tylko dwie wygrane. Faworyta spotkania nie było więc trudno wskazać.
Mecz dość niespodziewanie rozpoczął się od dominacji przyjezdnych, którzy wygrali inauguracyjną partię 25:20. Na przerwę obie ekipy schodziły przy dwupunktowym prowadzeniu Czeladzi. Po zmianie stron rybniczanie ruszyli do odrabiania strat i to im się udało. Ostatecznie MKKS wygrał 86:72 i pozostaje niepokonany na drugoligowych parkietach.
W nadchodzącym tygodniu MKKS powalczy o kolejne ligowe punkty dwukrotnie. Najpierw w czwartek, 30 listopada zagra na wyjeździe z Cracovią 1906 Yabimo, odrabiając ligowe zaległości. Dwa dni później rybniczanie ponownie pojadą do Krakowa, tym razem na mecz z Wisłą, który zaplanowany jest na 2 grudnia.

Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u

Kolejny raz potwierdziło się, że nasza grupa C II ligi jest bardzo mocna i wyrównana. Czeladź wygrała do tej pory tylko dwa razy, a nas bardzo mocno postraszyła. Ostatnio mało co nie wygrali z Bozzą Kraków, co pokazuje, że jest to niezły zespół. Gratuluję im postawy w dzisiejszym meczu, bo szczególnie I kwartę zagrali świetnie. Długo nie mogliśmy znaleźć na to odpowiedzi. Myślę, że w dużej mierze chodziło o nasze głowy, być może nie doceniliśmy przeciwnika, patrząc na jego bilans. Tego oczywiście nie wolno robić, to jest sport, tutaj wszystko jest możliwe. Dla nas jest to bezcenne doświadczenie, w takich meczach trzeba pilnować wyniku od początku, a nie gonić w II połowie. Po zmianie stron weszliśmy na wyższy poziom, lepiej zaczęliśmy bronić i zbierać, trafiliśmy trochę ważnych trójek, to przełożyło się na wynik. Przed nami teraz dwa mecze w Krakowie, a potem spotkanie z Polonią Bytom, na który już teraz zapraszam.

MKKS Rybnik – MCKS Czeladź 86:72 (20:25, 14:17, 26:14, 26:16)