Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju / Archiwum
Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju / Archiwum

Parlament Europejski przyjął sprawozdanie Komisji Spraw Konstytucyjnych rekomendujące zmianę traktatów unijnych. Parlament przyjął to niewielką liczbą głosów, głosów z polskich Eurodeputowanych z Koalicji Europejskiej. Co prawda politycy Platformy Obywatelskiej, która jest częścią Koalicji Obywatelskiej, twierdzą, że nie oznacza to, że traktaty zostaną zmienione. Zapewne sam lider Donald Tusk zalecił głosowanie taktyczne, czując, że obywatele przynajmniej w tym momencie nie przyjęliby tego z zadowoleniem.

Znakomita większość Polaków rozumie, że Niemcy chcą za wszelką ceną wzmocnić swoją hegemonię i kontynuować politykę finansowego drenowania innych państw i to politycy niemieccy muszą koniecznie wymusić rozszerzenie strefy euro. Ten najnowszy pomysł autokratów z Brukseli doskonale się w to wpisuje. O tym bardzo szeroko pisze się też w niemieckiej prasie, które powołują się na źródła w Komisji Europejskiej. Pragnienie swego czasu elit Brukselskich (pod naciskiem większości z Berlina i Paryża) było głównym celem, by już od 2025 roku przyjąć wspólną walutę euro. Ma ona obowiązywać we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej. Ponadto Parlament Europejski miałby uzyskać dodatkowe kompetencje zarządcze i kontrolne nad krajami członkowskimi.

To, co się obecnie dzieje to nic nowego w kwestii obrony interesów Rzeczypospolitej od XVIII w. a nawet trochę wcześniej. Niestety cyklicznie do głosów w naszej Rzeczypospolitej Polskiej co jakiś czas dochodzi głos lekkoduchów, lekkomyślnych, ignorantów o niskim poziome patriotyzmu. Owi nasi współcześni zaprzańcy udają brak wiedzy, że konkurencja o dominację w Europie Zachodniej (Berlin, Paryż) była zawsze duża, do tego dochodziły imperialne zapędy moskiewskie. W Polsce nie brakowało sprzyjających obcym po cichu, nieoficjalnie, z głupoty, egoizmu, szalbierstwa, nikczemności, pazerności, prymitywizmu umysłowego zdrajców.

Zgadzam się z tezą, że gdyby 9 polskich europosłów zagłosowało przeciw rezolucji Parlamentu Europejskiego, to koncepcja zmiany traktatów UE upadłaby i zakończyłaby się ta farsa odbierania Polsce kawałków niepodległości w niby demokratyczny sposób.

Przy urnach wyborczych nie zapomnijmy, że Parlament Europejski w przyjętej w środę w Strasburgu rezolucji opowiedział się za zmianą traktatów unijnych. W głosowaniu 291 europosłów było za, 274 przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu. Głosując taktycznie za inicjatywą byli europosłowi: Róża Thun, Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller i Sylwia Spurek- wybrani do PE w 2019 r. z list Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, N., Zieloni) oraz Wiosny Roberta Biedronia. Europosłowie ci reprezentują frakcje Socjalistów i Demokratów oraz Renew i Zielonych.

Piotr Szereda

9

Komentarze

  • PISiSolidarnosc 05 grudnia 2023 08:37Znacie ten kawał o adwokacie co 40lat utrzymywal całą rodzinę i siebie z klienta którego w sądzie reprezentował ,a jego syn gdy został prawnikiem w jeden dzień zakończył sprawie. Otóż to nie byl adwokat !,to byl Przew Krajowego Zwiazku Zawodowego ktory przyjeżdżał co roku pod pomnik w Jastrzębiu-Zdroju i grzmial (postulat od 42lat ) ,ze On te emerytury stażowe ze zwiazkiem załatwi,wywalczy! .Przeszła pierwsza kadencja jego ulubionego ugrupowania -rzadzilo PIS ,byla tam forsa na 500+ i na superwczesne Urlopy Gornicze platne jak praca pod ziemia bez nawet okresowego obowiazku odsniezania miasta, lecz emeryt staz nic nie ruszylo . .Przyszla druga kadencja PISu ktoremu nadal sprzyjali ,,, Prezydent byl ZA ale Oni choc mieli na 800+i inne , to dalej nie znalezli na stażowe .Oto czytelniku -tak sie utrzymuje rodzine przez tyle lat ze sprawy .!! Znów przyjedzie pod pomnik! Ci co maja 47lat pracy nadal umieraja bez emerytur ale wiem jedno ,przyjdzie syn Przewodniczacego i gdy zauważy ze zdecydowana wiekszosc pomarla ,zakonczy temat odtrabiajac ze wszystkimi związkami sukces .Wszyscy będą hepii .
  • Jakisens 02 grudnia 2023 19:39Pytam sie Was ,jaki ma sens pomaganie innym,jezeli za chwilke przyjdzie jeden z drugim polityczny oszust i zapoczatkuje kolejną inflacie chociazby dlatego ze na 800+,trzeba znaleźć srodki gdyz "dobrodzieje" nie zabezpieczyli ich wczesniej .Jaki sens gdy kolejną pomoc znów inflacja zezre. Przeciez te łajdaki w tych rzadach nigdy nie uznaja swojego proinflacyjnego dzialania jako czyn przestepczy i bez madrego Prezydenta zawsze będą tą możliwość wykorzystywali do okradania inflacyjnego spoleczenstwa apelujac do nas o pomoc dla ludzi ktorych sami swoim zlodziejstwem uczynili biedakami.To jest tak jak bys pomagal cynikowi ktory katuje zwierze aby miec powod do wolania o pomoc dla zwierzaka a Im bardziej bedziesz pomagal ten bedzie dluzej katowal to zwierze bo On z tego ma zysk.
  • IcoPannato 02 grudnia 2023 03:38 PIS rozda 800+które sami nie wypracowali . Pytam się Pana komu na to ukradnie.Jak łatwo sie rozdaje nie swoje pieniądze.?!Co bys powiedział gdyby okazało sie ze jakiś oszust i złodziej ukradł Tobie lub komuś innemu znaczną sume oszczednosci z portfela i następnie robiąc sie "dobrym" rozdawał te pieniadze rzekomo wg. niego biednym aby utrzymać sie na fali poparcia spolecznego. Czy popierał by takie postepowanie..?!
  • Taktycznedzialanie 02 grudnia 2023 03:25https://jastrzebieonline.pl/wiadomosci/225932-raport-o-biedzie-ponad-18-mln-polakow-zyje-za-mniej-niz-20-zl-dziennie.html
  • Dlaczego 01 grudnia 2023 11:44 Wlasnie :.wywoływanie Inflacji powinno być w prawie karnym uznaje za przestępstwo bo to jest przestępczo szkodliwa działalność ,tak jest ,jest to podwazanie zaufania do wlasnego Panstwa. U nas za ostatniej kadencji PISu 40% u nich w Niemczech max 9%. Czy dziwi wiec Pana ze ludzie chcą do Ojro! dlaczego dziwi.? Wszytkie te Polskie rządy to rządy w jakiejs mierze przestepcze.Wszystkie te partie to koledzy od ktorych nawet wyborcy nie sa sie w stanie dowiedzuec skąd żona Cezara ma tyle kasy.
  • Kuba 01 grudnia 2023 10:10Musi Pan jednak przyznać ,narod pod wpływem kłamstw w każdej dziedzinie wszedł gospodarczo kupiony stołkami do Unii na własną prosbe.Np.. Kościół optował przed głosowaniem ZA bo "zaniesiemy Im Boga", ale co sam słyszałem na wlasne uszy w radiu w dzień po wyborach jakis biskup stwierdzili na głos "pamiętajcie słuchacze to Wy głosowaliście ZA, to Wy dobrowolnie"...ot jaki Asekurant! cwaniaczek ...No i przynosza to Oni nam Boga ale Muzułmanów .Ja powiem Panu z własną rodziną bylem przeciw gdyz uważałem ze za wcześnie bo jesteśmy jeszcze za slabi ,wiec niech narzekaja Ci co chcieli ZA. Ja umywam ręce słuchając teraz pajaców .
  • DajciesiePolakom 01 grudnia 2023 09:51Słyszał Pan zapewne o mieszkaniowym systemie społecznym Niemiec i Austrii. Otoz Oni mają tam tak ze Państwo buduje mieszkania na wynajem i 70% spoleczenstwa je nie wykupuje na własność lecz wynajmuje bo to jest znacznie tansze i komfortowo spolecznie np. możliwość podróżowania za pracą .Ale do brzegu....:Jak to jest ze u nas zawsze jacyś nawiedzeni politycznie cwaniaki , jak tylko cos spolecznego mamy np..mieszkania komunalne ,czy zakładowe zaraz je swojemu zazwyczaj elektoratowi wyprzedają i powstaje depresja własnościowa czyli dla kolejnych biednych nie ma a Ci co je po ulgach dostali bardzo czesto jako majetni sie śmieją. Jedni wiec ciężko pracowali inii otrzymuja prawie za nic ,i tu nie ma zazdrości a pragmatyzm lecz jak juz wspomnialem dla kolejnych biednych znow nie ma a przeciez biedny nie wykupi bo i tak Go nie stac na utrzymanie jako właściciel. Jednak na tym "zgnilym" zachodzie dawno to przemyśleli, to wszystko ma byc na pomoc a nie rozdawnictwo za bezcen po ulgach, niech to zostanie dla następnych pokolen a Ci co Im pomogliśmy jezeli juz potrafia niech sobie nowe stawiaja. U nas z takim naszym podejsciem Politycznym i gospodarczym zawsze bedzie cwaniactwo i kmbinatorsyw. A winni sa tacy ludzie jak Kaczynski czy Tusk.Obaj albo by rozdawali ,albo wyprzedawali na pniu. Bismarck mial racje. "Dacjcie sie Polakom rzadzic."
  • hmm 01 grudnia 2023 09:32Dyskusja InVitro obecnie to tylko przykrywka dla spoleczenstwa."to dobrze ze ceny rosną bo wówczas wiecej z VATu do budzetu...Kto to powiedzial."
  • Kuba 30 listopada 2023 19:57Niezależnie od tematów poruszanych przez Pana w Panstwie Polskim nie będzie dobrze dopóki nie powstanie nowa kategoria karna w Kodeksie Karnym ..."Przestępstwa przeciwko Społeczeństwu": np..wywoływanie Inflacji powinno być w prawie karnym uznaje za przestępstwo bo to jest przestępczo szkodliwa działalność a Rzad który to inicjuje i utrzymuje powinien byc uznany za złodziejski- jak dla mienia wielkiej wartosci ze szczególną szkodliwością społeczną. Czym; innym jest o przejściowa drożyzna zwiazana z wojna u granic , czym innym celowa inflacja. - Na odmianę Ci ktorzy wyprzedają na pniu to co i tak spoleczenstwa muszą ponownie odkupić czy to fizycznie, czy w postaci produktu, jak ciepło czy energia elektryczna ,-wyprzedają co państwowe i społeczne, budowane często dla dobra ludności np, Elektrocieplownie , Elektrownie ,wodociągi ,winni są zdrady gospodarczej przeciwko ludnosci. Kolejna kategoria to Ci co nie patrząc na staż pracy okradają społeczeństwa z wieku emerytalnego. Ci winni są przestępstwa przeciwko zatrudnionej ludności. . Jeszcze inna kategoria politykow to tacy ktorzy żerują na systemie socjalnym i ubezpuecz mimo, iz wiedzą ze reprezentowane przez Nich grupy są majętne a mimo to stwarzają dla nich lub promują system ktory pozwala tym grupom pasożytować na tych którzy na to wszystko płacą podatkami, jak KRUS dla bogatych.. to tez jest przestępstwo przeciwko społeczeństwu. Do nowych przestępstw powinno należeć takze przestępstwo niegospodarności funduszami społecznymi np. dopuszczanie do darmowych nieskredytowanych studiów dla osób ktore bez odpracowania ich w kraju lub ich spłaty , opuszczają Polske.Takich przykładów mozna mnozyc.

Dodaj komentarz