Dariusz Tukalski

Po bardzo wysokiej porażce z Wisłą Kraków, koszykarki RMKS-u bardzo chciały się zrehabilitować w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w pierwszą sobotę grudnia rywalizowały z miejscowym Basketem. Rywalki podopiecznych Adama Renera z siedmiu pierwszych meczów bieżącego sezonu wygrały cztery. Zadanie przed rybnickim zespołem nie było więc łatwe.
Mecz rozpoczął się dla rybniczanek znakomicie. Po I połowie RMKS prowadził 44:19. III kwarta była dla rybnickiego zespołu fatalna. Koszykarki z Rybnika zdobyły zaledwie 6 pkt. Ostatnia odsłona tego spotkania ponownie zakończyła się triumfem miejscowych, ale w całym mecz lepsze były koszykarki Renera, które wygrały 66:55.
9 grudnia RMKS Xbest Rybnik wróci do hali w Boguszowicach, aby zagrać z ekipą Enea AZS II Poznań. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 16:00.

Adam Rener, trener RMKS-u

O końcowym wyniku zadecydowała pierwsza połowa. W pierwszych dwudziestu minutach super realizowane były założenia taktyczne. Mocno wybijaliśmy z rytmu rywala. Graliśmy bardzo często zmienną obroną, z krycia strefowego przechodziliśmy na krycie każdy swego. Zespół z Ostrowa miał z tym spory problem. Do tego dobre bieganie, wykorzystywania przewag, fajne dzielenie się piłką i stąd tak dobry wynik po I połowie. Wiedzieliśmy, że w II połowie ten mecz może się odmienić, bo gospodynie nie miały nic do stracenia. Zaczęły grać wysoko i bardzo agresywnie. Graliśmy jednak cały czas dobrze w obronie i nawet fakt, że pogubiliśmy się w ofensywie nie pozwolił ekipie z Ostrowa zbliżyć na mniej niż 9 pkt. Jestem dumny z dziewczyn i bardzo zadowolony z wyniku. Zwyciężyliśmy na bardzo trudnym terenie, jako pierwsza drużyna w tej lidze. Teraz będziemy się przygotowywać do kolejnych spotkań w dobrym nastroju.

KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. – RMKS Xbest Rybnik 55:65 (11:20, 8:22, 12:6, 24:17)
RMKS: Dominika Bednarek 25, Klaudia Keller 23, Beata Jurczyńska 14, Oliwia Węglarz 2, Patrycja Rogalska 1, Natalia Rudzińska 0, Patrycja Pendziałek 0, Zuzanna Piwkowska 0, Oleksandra Hopkalo 0.

1. AZS PK Kraków    8    16    715-485
2. Wisła Kraków    8    14    605-490
3. MUKS Poznań    8    14    597-512
4.  MOSiR Bochnia    8    13    583-503
5. Basket Ostrovia Ostrów Wlkp.    8    12    518-547
6. RMKS Xbest Rybnik    8    12    497-570
7. Enea AZS II Poznań    7    10    498-469