Koszykarze z Rybnika, przed 14. serią gier w II lidze grupie C, byli liderem. Aby pozostać na tej pozycji, musieli w ostatnią sobotę pokonać Polonię Bytom. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ bytomianie z 12 rozgranym meczów, przegrali tylko dwa. Podopieczni Jakuba Krakowczyka musieli więc wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Spotkanie zostało rozegrane w rybnickim „ekonomiku”.
Inauguracyjna kwarta pokazała, że bytomianie bardzo poważnie podeszli do rywalizacji z MKKS-em. Goście grali skuteczniej i szybko wypracowali sobie sporą przewagę. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu gości różnicą 14 pkt. Po zmianie stron na parkiecie niewiele się zmieniło. To Polonia dominowała i po 40 minutach gry cieszyła się ze zwycięstwa 88:67. Po tej porażce rybniczanie spadli na 2. miejsce w ligowej tabeli.
Ostatni mecz w tym roku rybniccy koszykarze rozegrają w niedzielę, 17 grudnia. Wtedy to pojadą na mecz do Dąbrowy Górniczej, gdzie zmierzą się z rezerwami MKS-u.

Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u

Polonia zagrała dzisiaj w najsilniejszym, możliwym składzie. Wcześniej borykali się z kontuzjami. Można więc powiedzieć, że rywalizowaliśmy z najlepszą wersją Polonii. To dobrze, bo jeżeli chcesz być mocny, to musisz wygrywać z mocnymi. My nie zagraliśmy jakiegoś tragicznego meczu, niestety – nie trafiliśmy zbyt dużo rzutów. Gdybyśmy lepiej grali w ataku, to to by nas zbudowało. Mieliśmy otwarte trójki, rzuty spod kosza, zabrakło w tych sytuacjach skuteczności. Traciliśmy pewność siebie, a rywal ją zyskiwał. Myślę, że ktoś kto jest koneserem koszykówki zauważył, że mieliśmy jakość, ale w tej dyscyplinie wszystko jest weryfikowane przez celność rzutów. Rywal miał sporą przewagę pod względem fizycznym, my jednak się tego nie boimy i udowadnialiśmy, że potrafimy to niwelować. Dziś to jednak się nie udało.

MKKS Rybnik – BS Polonia Bytom 67:88 (13:21, 19:25, 22:22, 13:20)